El lehet felejteni a burkát és a bukósisakot!
Hollandia csatlakozott azokhoz az európai országokhoz, amelyekben él a csak „burka-törvényként” ismeretes rendelkezés, amely szerint középületekben tilos az arcot eltakaró viselet hordása – lásd burka, bukósisak, símaszk.
Augusztus 1-jétől lépett életbe az a jogszabály – burka-tilalom –, amely nem engedélyez semmiféle olyan viseletet, ami eltakarja az arcot a közhivatalokban, a kórházakban, az iskolákban, a közösségi tereken.
Tehát, ide tartozik a bukósisak, a símaszk, illetve a muszlim nők által hordott burka (még a szemeket is eltakarja egy hálóval), a nikáb (csupán a szemeket hagyja szabadon), viszont a hidzsábra (a hajat elrejti, s a homlokot részben) nem terjed ki az intézkedés.
Amennyiben valaki megszegi a jogszabályt, 150 eurós pénzbüntetésre számíthat. A felsoroltak hordása engedélyezett a közterületeken, de ha a rendőrség igazoltat valakit, akkor levetetheti vele ezeket.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
A rendelkezés hatályba lépése azt a következményt vonta maga után, hogy arra kötelezik a köztisztviselőket és a tömegközlekedésben dolgozókat, hogy fel kell szólítaniuk azokat az ügyfeleket, utasokat, akik eltakarják az arcukat, hogy vegyék le azt a bizonyos ruhadarabot. Ha mindezt megtagadják, a rendőrség segítségét kell kérni.
A holland közösségi közlekedési társaságok szerint, a gyakorlatban nem alkalmazható ez az egész, hiszen várhatóan, az ilyen jellegű konfliktushelyzetek fennakadásokat okozhatnak. A helyi sajtó értesülései szerint, a társaságok arra utasították alkalmazottaikat, hogy hagyják figyelmen kívül a rendelkezést, mert a közlekedésnek zavartalanul kell folynia.
A jogszabály felvetése elég régen történt, mégpedig 2005-ben, s tette mindezt Geert Wilders, a bevándorlásellenes holland Szabadságpárt vezetője, viszont a parlament képviselői csak júniusban szavazták meg.
Forrás: maszol.ro
Fotó: youtube, indiatoday