Hogyan protektorozd fel magad, ha pályázni készülsz a motoroddal?
Ha biztonságod nem semmikép sem akarod a véletlenre bízni, illetve a motoron töltött időt komfortosabbá szeretnéd tenni, érdemes egyéb motoros kiegészítőket is beszerezni.
Csípőprotektor:
A motoros ruhák egy részében alapjáraton is van csípő protektor. Ha véletlenül az oldaladra esel, vagy csúszás során éleddel veszel le egy nálad erősebb tereptárgyat, ezzel elkerülhető a komolyabb sérülés lehetősége. Ha jelenlegi szerkódban nincs ilyen, ne aggódj, a legtöbb nadrágban elő van készítve annak a helye, zsebe. Mint minden más protektor esetében, itt is érdemes elvinni magaddal a ruhád a próbához: nem mindegy, milyen formájú, méretű és típusú protektor illik az alakodra, illetve lesz jó az öltözéked alá.
Mellkas protektor:
A mellkas védelmének fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni, hiszen a motoros balesetek legnagyobb része városban történik. Ahogyan gerinccel, úgy mellkassal is le lehet venni bármilyen akadályt, ami szintén nem kellemes, még protektorokkal sem. A ruhákban csak elvétve található ilyen védelem, így legtöbb esetben neked kell beszerezned valamilyen formában: különálló mellkasprotektorként vagy protektoringben.
Vesevédő:
Hidegebb és melegebb időjárási körülmények között egyaránt jól jöhet egy vesevédő, ami nem csak fixen, hanem még melegen is tartja a derekat. Ha nem szeretnél vesevédő felvételével külön vesződni, néhány kabátban/ruhatípusban külön kis zseb van ennek kialakítva, vagy választhatsz vesevédővel ellátott különálló gerincprotektort is.
Protektoringek:
Amennyiben nem szeretnél kimondottan motoros felsőruházatot hordani, de fontos számodra az ütés elleni védelem, jó választás lehet a protektoring, mely általában az összes felsőtest protektort tartalmazza, de bármilyen ruhadarab ráhúzható.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
Aláöltözők:
Az aláöltöző anyagnak köszönhetően nagymértékben javítja a komfortérzetet minden időjárási körülmény esetén, különös tekintettel a szellőzésre. Gondolj csak bele, elmész egy körre a nyári melegben, felöltöd magadra a bőrruhádat és ki sem tetted a lábad még a lakásból, már szakad rólad a víz.
Na, ekkor próbáld meg levenni a bőrt magodról, aláöltöző nélkül. A világ egyik legjobb találmánya a technikai ruhadarab, amely nemcsak a fel-és leöltözést könnyíti meg, de kevésbé fog szaglani a motoros szerkód egy kiadós pályanap után. Termo változatban pedig a hűvösebb napokon teszi kellemessé a motorozást.
Csősálak és maszk:
Hűvösebb időben érdemes a nyakadat is védened a szél ellen, hisz senkinek sem hiányzik sem egy torokgyulladás, sem egy megfázás. Erre egy jó megoldás a csősál, amely nem is egy egetverően nagy összegű dolog, viszont annál hasznosabb apróság.
Ezek a sálak viszont sokszor túl bőnek bizonyulnak a vékony női nyakra, így az le is csúszhat menet közben. Éppen ezért érdemes maszkot viselni, hiszen torok résznél az is fed, illetve véd attól, hogy a teljes sminked a bukód arcpárnáin végezze.
Térdkoptató:
A motoros bőrruhák egyik cserélhető kiegészítője, amely arra szolgál, hogy „térdletételnél” ne a ruhád anyagát, hanem a koptatót csiszolja az aszfalt. Túl nagy jelentősége nincs, leginkább visszajelzésre lehet használni (hogy érezd, milyen mélyre van döntve a motor az aszfalthoz képest), illetve extrém esetben ez által akár “rá lehet kicsit támaszkodni az útra”.
Esőruha:
Hasznos kiegészítő, ha az ember esőben sem rest motorra ülni. Ha te is közéjük tartozol, érdemes a sötét színeket elengedned és látható neon színekben, vagy fényvisszaverő csíkkal ellátott változatot választanod, hiszen szakadó esőben a fekete lovagot a kutya nem fogja észrevenni.
Tudom, nem egyszerű feladat a számunkra megfelelő teljes felszerelést megtalálni és összerakni, főleg nem elsőre – de nem is lehetetlen. Érdemes minden egyes védőfelszerelésről tájékozódni, melyik mit tud, kinek ajánlott, milyen motorozási stílushoz, mely évszakban javasolt azok használata.
Semmiképp szabad a szőnyeg alá söpörni azt, hogy esésnél a megfelelő védelem elbagatellizálása akár végzetes hibát is jelenthet. Protektorok, kesztyű, csizma, egyéb védelem – ezekről sem szabad megfeledkezni, hiszen mind értünk vannak, ha már ilyen „veszélyes” hobbi dobogtatja meg a szívünket.