Elektromos járművek versenye
Mivel a csapatok rendkívül elfoglaltak voltak, így csak egy rövid interjút sikerült készítenem a miskolci HSS team csapatkapitányával, Tomcsányi Balázzsal, valamint a csapat felkészítő tanárával, Lénárt Józseffel:
Mi motivált titeket a jelentkezéskor?
– Az hogy kipróbálhassuk tudásunkat a gyakorlatban is. Mindannyian szeretünk barkácsolni, alkotni, mert jó érzés amikor az ember épít valamit, ami működik.
Milyen járművet építettetek a versenyre?
– Egy háromkerekű, kétsebességes járgányt építettünk egyedi tervezésű kormányzással és sebességváltóval. Igyekeztünk minél egyszerűbb és könnyebb szerkezetet építeni, de nem akartuk kihagyni a kreatív megoldásokat.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
A fúró műszaki adatai
Üresjárati fordulasztám1650 min-1
Névleges feszültség18 V
Fúrás fába max.Ø35 mm
Fúrás kőbe max.Ø15 mm
Fúrás fémbe max.Ø13 mm
Súly1800 g
Akkucellák száma5 db/1 akkupack
Kapacitás1,5 Ah
Töltési idő1 óra
Mi volt a legnagyobb kihívás a kivitelezés során? Milyen problémákkal kellett megbirkóznotok?
– A legnagyobb kihívás a műhelyháttér hiánya volt. Minden alkatrészt magunknak kellett legyártani és mivel nem voltak profi gépeink nehéz volt precízen dolgozni. Emellett persze nagy ellenfél volt az idő is, mivel az egyetemi teendők – órák látogatása, ZH írás – mellett kevés idő maradt a munkára.
Hogyan sikerült a verseny?
– Nem úgy ahogy szerettük volna, ugyanis a fúrógépek gyengének bizonyultak a jármű normális meghajtásához. Végül 5 kört sikerült teljesítenünk, mivel ezalatt mind a hat fúró megadta magát, és vagy az elektronikája engedte ki magából a varázsfüstöt, vagy a tokmányától vett fájdalmas búcsút.
Mondanál pár szót a csapatról?
– A csapatunk fő erőssége a kreativitás, problémamegoldó képesség és széles látókör. Vannak köztünk mechatronikai mérnöki, gépészmérnöki és informatikai tudással rendelkező hallgatók is. Egy baráti társaságról van szó, így jól bírjuk a stresszt és jó a csapatszellem.
Milyen tapasztalatokat szereztetek a felkészülés, illetve a verseny során?
– Megtanultuk a gyakorlatban alkalmazni az iskolapadban megszerzett tudást, megtanultuk mi a különbség az elmélet és a gyakorlat között. Hasznos tapasztalatokat szereztünk a tervezés, konstrukció és szerelés területén.