Nyílt Magyar Női Mx Kupa Somogyvár

Nyílt Magyar Női MX Kupa SomogyvárHivatalosan is megjött az ősz szeptember 1-én, de ez csak jót jelentett, hiszen elkerültük a nyári forróságot és a hatalmas port.

Rég motoroztam ilyen jól előkészített pályán, nagyon tetszett, és a locsolással se volt baj. Két új versenyző jött az osztrákoktól, akik élvezték ezt a napot, és ha minden jól megy a következő fordulókon is fogunk találkozni velük. Ismét ott volt nagy ellenfelem Andrea Amtmann, és a zalaszentgróti második, a szlovén Klara Srsen is.

A zalaszentgróti botrányos első futam után szerettem volna a maximumot nyújtani, és megnyerni a versenyt, azonban pontosan egy hónapja Pakson egy nagy esés következtében meghúztam a nyakam és gerincem körüli részt, ami miatt nem szabadott volna motoroznom 3-4 hétig, és nyakmerevítőt kell hordanom. Mivel vezetem a sorozatot, nem állhattam le az edzéssel. A kondiedzéseket hanyagoltam inkább és kb. heti 1-2 motorozást csináltunk. Anyagiak miatt azonban két hete megint nem motoroztam.

Ennek ellenére jól éreztem magam, minden jól alakult. Aztán az első edzésen megállt a motorom. Szeretném megköszönni Éder Fecóéknak, hogy segítettek és indulhattam az Ő gépével. Ez a motor is egy Yamaha YZ 125-ös, mint az enyém, de teljesen más beállításokkal, ezért nagyon furcsa volt. A második edzésen próbáltuk rám hangolni a futóművet. Nem sikerült tökéletesen, de legalább el tudtam indulni.

Az első futamban nagyon rosszul sikerült a rajtom, középmezőnyben lehettem, de két kör után már a harmadik helyen motoroztam. Előttem a szlovén Klara volt, próbáltam előzni néhány helyen, de nem sikerült. A futam felénél kb., egy kanyarban kicsúsztam a nyomból, és ismét ráestem a bal oldalamra. A nyakvédő megnyomta a lapockám körüli részt, amit a futam végéig éreztem. Gyorsan felálltam, de esélyem se volt már a második helyre.

A második futamban sem volt túl jó a rajtom, de eljöttem másodikként, amit egy ideig tartottam is, de az alkarom bedurrant és az ujjaim sem éreztem. Miután megelőzött, már nem tudtam tartani vele a tempót, de a biztos harmadik helyem így is megvolt, úgyhogy elégedetten zárhattam ezt a versenyt.

Legközelebb szeptember 29-én Csákánydoroszlón állunk ismét rajthoz versenytársnőimmel.