Más vagyok, ha nem vagyok más? Avagy mennyire tolerálják a motorosok a másságot? – FRISSÍTVE a WIMA Hungary álláspontjával
A WIMA Hungary elnökének álláspontja
A magyarországi WIMA elnöke a Facebook oldalunkon reagált a cikkemre, amit a rendszer valamiért elrejtett – bár lehet, hogy csak előlem – ezért nem biztos, hogy mindenki el tudta olvasni. A hozzászólást változtatás nélkül teszem közzé.
„Kedves Anikó!
Engedd meg, hogy a Női Nemzetközi Motoros Szervezet Magyarországi Egyesülete képviseletében ezúton az alábbiakkal forduljak hozzád: Szomorúan tapasztaltuk, hogy honlapodon és a facebook oldaladon olyan tartalmú cikket jelentettél meg, ami mind tartalmában mind a prezentálás módjában félrevezető és megtévesztő információkat ad, illetve hamis színben tünteti fel a nemzetközi szövetséget és a mi egyesületünket is. Írásodban akként fogalmazol, hogy a WIMA „valójában ez egy meleg motoros klub nőknek”, idézem: „akkor úgy döntöttem, hogy mégsem lenne jó ötlet tagnak lenni egy meleg motoros klubban heteroként. Persze az idők változnak, 2011 óta Magyarországon is van már WIMA tagklub, sőt idén a nemzetközi motoros találkozójuk éppen Magyarországon lesz.”
Engedd meg, hogy ezúton hívjam fel a figyelmedet arra, hogy a WIMA nem egy „meleg motoros klub”, mint ahogy a magyar egyesület sem, hanem egy szervezet női motorosok részére, ahol szívesen látják mind a hetero-, mind a homoszexuális tagokat. A WIMA alapszabály kifejezetten rögzíti, hogy a nemzeti divíziókban a tagság elérhető bármely, a motorozás iránt érdeklődő nő számára, korától, nemzetiségétől, faji hovatartozástól, szexuális beállítottságától, vallásától stb függetlenül.
Az általad hivatkozott angol honlapon, a WIMA brit divíziójának weboldala került feltüntetésre, és a szöveg már az első sorban tartalmazza, hogy a klub „welcomes all female bikers, gay or straight”.
Mind a WIMA-nak mind a mi egyesületünknek az a célja, hogy a motorozást szerető embereket közelebb hozza egymáshoz, kulturált, érdekes és szórakoztató formában, nemzetközi rendezvények keretében. Az éves találkozókról te magad is megjelentetted a cikkeimet, amik a mai napig fent vannak az oldaladon.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
A WIMA tagjai között ugyanúgy ott vannak meleg nők, mint férjes asszonyok, akik közül többen a férjeiket is elhozzák az éves találkozókra. Ez a szervezet több, mint 60 éve létezik és egyedülálló múlttal rendelkezik. Egyesek a fél életüket átmotorozták már, az egyik legidősebb tagunk 63 éves. A WIMA nyitva áll mindenki számára aki szereti a motorozást, és igen, elsődlegesen a motorozás okozta szabadság érzése, és ezzel egyidejűleg egy közösséghez tartozás az ami összeköti a tagokat, nem pedig a szexuális szabadság kifejezése.
Az általad megjelentetett cikk sajnálatos módon olyan színben tünteti fel a szervezetünket, mintha az a tagok „szexuális beállítottságára” épülne, aminek köze nincs a valósághoz. Azt hiszem egy ilyen írásnál fennáll a veszélye annak, hogy éppen az a kirekesztés valósuljon meg, amit egy ilyen típusú nemzetközi szövetség el akar kerülni, vagy amellyel éppen ellenétes álláspontra helyezkedik.
Az idei rendezvényre majd 300 résztvevőt várunk a világ 20 Országából. Célunk a magyar vendégszeretet éreztetése mellett, Magyarország különböző aspektusból való bemutatása. Színes programokkal várjuk őket, amelyek eddigi érintettjei, beleértve több hivatalos Szervet is, mind együttműködően állnak a rendezvényünkhöz és maximálisan támogatják ezt a Magyarországon egyedülálló rendezvényt.
Tisztelettel megkérlek, hogy egy helyesbítést közzétenni szíveskedjél!
Üdvözlettel,
Elnök”
A WIMA Hungary facebook oldala