Hogyan érdemes felöltözni motorozáshoz? Íme, három tipp férfiaknak!
Aki igazi motoros vagy legalábbis azzá szeretne válni, pontosan tudja, hogy az öltözék milyensége kicsit sem mellékes akkor, amikor a lóerők átveszik az irányítást. Robogón ülve sem lényegtelen persze a szett, ám városban, kis sebességgel haladva extra felszerelés a sisakon kívül nem feltétlenül szükséges. Ugyanakkor kint az országúton, pláne jelentős tempó mellett, a minőségi védőfelszerelés elengedhetetlen.
1. A pajzs az alap
Még mielőtt belemennénk abba, hogy a férfi márkás melegítőnadrág a MODIVO-n tökéletes viselet a motoros szerkó alá, előbb jöjjenek a tényleg életbevágóan fontos részletek. Mert bár a motorozás egy életforma, életstílus, ami adott ruházattal is együtt jár, a védőfelszerelés mindenekelőtt elsőbbséget élvez. S ahogy azt kiemeltük a cikkünk elején, ezt minden felelősségteljes motoros tudja.
Ám sokan, főleg még kezdőként, azt hiszik, a sisak bőven elegendő, viszont az igazság az, hogy abszolút nem. Igen, a védelmi pajzs egyik kulcseleme a bukósisak, de tovább is van még: motoros kesztyű, védődzseki, védőnadrág. Ezek a ruhadarabok semmilyen tekintetben sem hagyományosak, speciális anyagokból készültek direkt arra a célra, hogy probléma esetén védelmet nyújtsanak, már amennyire ez lehetséges.
Ráadásul aki ült már motoron megfelelő ruházat nélkül, az tudja, hogy az arcba csapódó bogarak és a még nyáron is hűvösen süvítő szél kicsit sem barátságosak, tehát a védőfelszerelés a motorozás élményét, komfortját is nagyban javíthatja.
2. A méret extrán lényeg!
A Guess pulóver nagyszerűen mutathat a motoros outfit részeként, ez nem is vitás. Ugyanakkor, még mielőtt előbukkanna a pulcsi, a dzsekié a főszerep. Alapvetően a méret fontossága minden egyes ruhadarab esetében igaz. Ha például a nadrág túlságosan bő, akkor az akadályozza a kényelmes motorra szállást és utazást, sőt. Nem egyszer konkrétan balesetveszélyes, ha a nadrág, vagy éppen a dzseki bárhol elakadhat. Vagyis a védőfelszerelés kiválasztásánál elsődleges szempont a maradéktalan illeszkedés. Ebbe a lépésbe nem csúszhatnak hibák.
De természetesen a pulóver, vagy a melegítő nadrág mérete sem mellékes, tehát úgy általában célszerű a gardróbot aszerint felölteni, hogy aktuálisan melyik az a méret, ami minden tekintetben megfelelő.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
3. A réteges öltözködés praktikus ötlet
Végül, de egyáltalán nem utolsó sorban a rétegezés, azaz a különböző ruhaneműk egymásra halmozása nagyon jó elképzelés. A védőfelszerelés tagjai kitűnően szigetelnek, óvnak a hideg és a meleg ellen is, viszont idővel elkerülhetetlen az izzadás. Többek között ezért sem érdemes túl vastagon felöltözni, viszont a több réteg biztosíthatja a minden körülmények közötti helytállást. Kizárólag olyan alapanyagú modellek jöhetnek számításba, amik profi légáteresztő tulajdonsággal rendelkeznek, mert különben a motorozás végére teljesen átnedvesedhet például a póló, vagy a pulóver.
Ha minden funkcionális jó tanács a helyére került, akkor a stílusosságot megéri az egyéni preferenciák ismeretében megválasztani, annak alkotóelemeit kitalálni és megvalósítani, hiszen az elégedettség kizárólag így borítékolható.
(X) Támogatott tartalom