A tökéletes tökfödő
A gyors áttekintés után pedig lássuk, hogyan válasszuk ki a legmegfelelőbb sisakot. Magyarországon, és Európa legtöbb országában csak CE minősített sisakban vehetünk részt a forgalomban.
A kiválasztott sisakot minden esetben próbáljuk fel, hiszen lehet, hogy ami az egyik gyárnál még S-es méret, a másiknál már XS-nek számít, így, főleg internetes rendelés esetén könnyen pórul járhatunk.
Amikor a sisak már a fejünkön van, kérjünk meg valakit, hogy próbálja meg megmozgatni a fejünkön fel-le, illetve oldalirányba. Ha könnyen mozog, nem érzed biztosnak a tartását, akkor vagy méretbeli, vagy egyszerűen bélésformabeli problémák vannak.Nézz be a Bukósisak topicba is!
Ha a sisak homloknál és pofiban szoros, de nem zavaró és kellemetlen mértékben, akkor megtaláltuk a megfelelő méretet. A viselés során a bélés hozzáidomul az arcunkhoz, fejünkhöz, így egy kis nyomástól nem kell megijednünk.
Ha az ujjadat könnyedén be tudod tenni a homlod és a sisak közé, felejtsd el azt a darabot. Mivel a sisak már önmagában lekorlátozza a látómezőnket, igyekezzünk olyan darabot választani, ami a legkevésbé zavar minket a „szabad kilátásban”.
Bukósisak vásárlás előtt érdemes elolvasni a különböző fórumokat, teszteket, ítéleteket, és minél több darabot felpróbálni, hogy a motorozás valóban élmény legyen.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |