10 dolog, amit ne hagyj otthon, ha motoros túrára indulsz
2. Egyéb ruhák
Érdemes 3-4 alsóneműnél nem többet csomagolni. Ezeket alkalmas helyeken (kemping, szálloda) moshatjuk, így pl. egy kéthetes túra esetén sok szabad helyet spórolhatunk. Ha egyéb programokon is rész akarunk venni a túra során, egy civil ruházatra való (nadrág, pulóver, könnyű cipő) bőven elegendő.
3. Tisztálkodás, mosás
Drogériákban kapható, kimondottan utazásra készült, kis kiszerelésű sampon, testápoló krém, naptej, fogkrém stb. vásárlásával csökkenthetjük a csomagok méretét. A több darabos kiszerelésű tisztálkodási eszközök esetében érdemes a túra napjaira elegendő mennyiséget vinni, nem kell feleslegesen magunkkal hurcolni egy doboz, csomag teljes tartalmát.
4. Étkezés
Aki élelmiszert is vinne magával, annak érdemes vákuum csomagolt termékeket vásárolni, vagy hermetikusan lezárható dobozba, zacskóba csomagolni. A vákuum csomagolt termékek amellett, hogy kevésbé romlandók, jól pakolhatók, és nem árasztják el pl. a ruháinkat ételszaggal, ha ugyanabba a dobozba, táskába kerülnének.
Persze, meleg nyári napokon ezeket sem lehet így sokáig tárolni. Ha egy ilyen felbontásra kerül, azt lehetőleg együk is meg!
Az evőeszközök tekintetében a jól bevált svájci bicska, kanálgép, műanyag evőeszközök, kisméretű sótartó, néhány szalvéta, műanyag vagy bádog pohár elegendő lehet az útra. Ha panziós, szállodás útra megyünk, akkor ezeket a kiegészítőket persze nem kell magunkkal vinnünk.
5. Sátor, hálózsák, derékalj
Ha mégis a kempingezés romantikáját választanánk, akkor az ehhez kapcsolódó kiegészítők terén tudunk a legjobban takarékoskodni a hely, illetve súly terén. A jól megválasztott hálózsák az első ilyen tárgy. Már egészen kisméretű, de kellően meleg hálózsákok találhatók a boltok polcain.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
Ne felejtsük el, hogy ezek akkor a leghatékonyabbak, ha bőrünk érintkezik az anyagukkal, így sokkal melegebbek, ha alsóneműben bújunk a hálózsákba, nem pedig felöltözve, pl. melegítőben.
A derékaljak, felfújható matracok szintén fontos kiegészítők. Mivel a hagyományos matrachoz külön pumpa is szükséges, sok helyet foglal. Ha le tudunk mondani a kényelemről, egy vékonyabb derékalj, egy 3-5 cm vastag önfelfújós matrac vagy egy polifoam nagyon kevés helyet igényel, és egy jó füves kempingben való sátorozáskor nem olyan borzalmas rajta aludni. Utóbbit csak összetekert állapotban lehet szállítani, ezért a vastagabb polifoamot célszerű felkötni a motorra, így nem foglal plusz helyet a csomagtartókban, táskákban.
Ez a helyzet a sátorral is. Ezek szállításához majdnem minden esetben olyan konzol (esetleg utas híján az utasülés) szükséges, ahová biztonsággal fel tudjuk kötözni. A sátor kiválasztásában egy motoros esetében az elsődleges szempont az összecsomagolt méret. Vásárlás előtt gondoljuk át, milyen hosszú, és milyen átmérőjű, összecsomagolt paraméterekkel rendelkező sátrat tudunk az adott helyekre rögzíteni.
Természetesen a sátor kialakítása, felállított mérete is fontos szempont aszerint, hányan szeretnénk aludni benne. Érdemes mindig egy férőhellyel nagyobb sátrat venni, (egy személynek két személyest, két személynek három személyest), mivel gondolnunk kell a csomagok, motoros ruhák, sisakok elhelyezésére is.
Ne spóroljunk a hellyel szimpla falú sátor vásárlásával! Bár összecsomagolt mérete olykor kisebb egy kis hálózsákénál, de használata kellemetlen, mivel az éjjel belül keletkezett pára a sátor belsején csapódik le, így az összegyűlt nedvesség bosszúságot okoz. Dupla falú, jól szellőző sátrat vásároljunk, mely a belső rétegen kívül, a külső réteg belsején engedi csak lecsapódni a belső párát.