fbpx
EseményekMotorverseny

VI. Dunlop-Trophy for Ladies 2. forduló

A boxutca nyitásánál már egyértelmű volt, az aszfalt száraz, bátran neki lehet vágni a nyolc körnek, azaz indulhat az eltervezettek szerint a verseny. A rajtot természetesen izgatott pillantások követték. Jó látni, hogy négy sorban csak hölgyek uralják a rajtkockákat. Ha összeadnánk, több mint 1600 lóerő dübörgött fel lányok-asszonyok kezei között, hogy a piros lámpa kialvásával induljon a verseny.

A rajt igazán szerencsés volt, nem volt bukás. Az első kanyarokat követően a mezőny szétrázódott és megindult a küzdelem. Mindenki az általa kitűzött célt követte. A lányok igazán látványos motorozást produkáltak, magabiztosan uralták a vasparipákat. Különböző pozíciókon izgalmas meccsek is kialakultak, ezáltal a csajok egymást ösztönözték az egyre gyorsabb haladásra, a köridők javítására.

Még több kép a galériában!

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

A Dunlop-Trophy for Ladies amatőr meghívásos versenysorozat első helyén tőle elvárható módon a 2008. évi női gyorsasági motoros Európa-bajnokság 3. helyezettje, a 2008. év „év sportolója” Kovács Nikolett végzett. Őt követte Fazzi Amarilla, illetve Koncsek Hajnalka a dobogón. A BRO Fun Trophy díjai az idei évben debütáló versenyző lányok között kerültek kiosztásra. Első helyen a Horimoto Csapat versenyzőnője Majzik Ibolya végzett, második helyen Kutasi Kelly, a dobogó harmadik fokára pedig Jakab Zsófia Virág állhatott fel.

Egyre inkább egyértelművé válik, hogy az első versenyévadjukat megkezdő lányok a következő versenyre trónkövetelőkké is válhatnak, akár az összesített második és harmadik hely sorsába is beleszólhatnak. A versenyt mindenki értékelhetőn teljesítette, ezáltal értékes bajnoki pontokat szerzett. Az összesített eredmény az alábbiak szerint alakult (nem elégszer hangsúlyozva, hogy van, akinél az egyéni legjobb köridő a hétvégén több mint 15 másodpercet javult).

A résztvevőknek hatalmas elismerés jár. Nem elég csak az elsők eredményeit figyelembe venni és önmagukban értékelni azokat, hiszen közismert, hogy a gyorsasági motorozás talán az egyik legveszélyesebb és legnehezebb sportág.

Ezúton illeti köszönet a verseny „Atyját” Bulcsú Rezsőt, valamint a BR Organisation Csapatát, pályabírókat, rendezőket és természetesen az összes támogatót, családtagot, barátot, egyszóval mindenkit, aki hisz a hölgyekben és önzetlen segítségét adja, hogy ez a kezdeményezés hosszú távon életképes legyen. A lányok ezt igyekeznek izgalmas versennyel, látványos motorozással, kitartással, és megállíthatatlan fejlődéssel meghálálni.

ladies trophy 2 10ladies trophy 2 1ladies trophy 2 16ladies trophy 2 5ladies trophy 2 6ladies trophy 2ladies trophy 30ladies trophy 31

0 0 votes
A cikk értékelése

Páros motoros karkötők a CsamShopban

NaNa

NaNa

Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt