Verseny különleges helyszínen

Az Open első futama az edzésen kijött papírforma szerint végződött. Győzött Ádám Gábor, Bohács és Németh vérre menő viaskodásából Németh jött ki jobban. Bohács egyébként képtelen leszokni az esésekről, minden versenyen legyőzi őt a gravitáció. Az Utánpótlás első futamára már sütött a nap és dugig teltek a lelátók. Jiri Pesek kihasználta Koleszár lekésett rajtját és elsőnek fordult. A nagy vetélytárs üldözte, időnként meg is próbált bebújni a féktávnál hagyott résen, de a szlovák megnyerte a futamot. Harmadik helyezésével szép sikernek örülhetett első versenyfutamán Kaponyás Zsolt.

A Prestige parádés versenynek ígérkezett. Bár Kiskökényé volt a pole-position, Solik mumusként leselkedett mögötte. Mint kiderült nem az első kocka volt a legkedvezőbb rajthely. A járda szélén a rengeteg elázott falevél jókora sáros sötét foltot is takart. Az Aprilia kereke veszettül forgott ugyan rajta, de a gépet nem mozgatta, így a leggyorsabb vitéz ötödikként fordult a rajtegyenes végén. Solik elment, a futam alatt csak a lekörözött versenyzőtársak találkoztak vele. Kiskökény szapora birkózásba kezdett, sikerült felvergődnie a második helyre, de Solik már távol járt. A harmadik helyre Vermes Sándor ügyeskedte fel magát.

A Quadoknál a nagy verseny elmaradt, de látványos színfoltjai lettek a rendezvénynek. Győzött Bedő Tamás, Kunkli és Farkas János előtt. Végre pályára léptek a robogósok is, a gyér napsütés és a lágy szellő meghozta a kedvüket. Benei Tamás Piaggiójával 67 km-es átlagsebességet motorozott, ami 100 feletti tempót jelentett az egyenesben. A győzelme nem volt kétséges. Füleki Ádám és Magda Attila nagyot vitázott a második helyért, ami most Fülekinek ítéltetett.

A második futamokra nyoma sem maradt az aszfalton a kétnapos esőnek. Egyedül Kiskökény emlékeztetett rá, ki első „megszívós” rajtján okulva négykézláb sikálta a rajthelyét az ebédidőben. A vidám hangulatra volt jellemző, hogy a rajtra várva az egyik szlovák versenyző vad szólótáncba kezdett, amit a közönség füttyös éljenzéssel és tapssal honorált.

Az Open első futamában a szlovák Repa motorhiba miatt állt ki, de most a másodikban az élre hozta magát. Bohács melegedő féke miatt többször mérte el a féktávokat, de a mezőny korelnöke Németh József így sem tudta megelőzni. Ádám Gábornak előbbi győzelme után, ezúttal meg kellett elégednie egy negyedik hellyel, de az összetett győzelméhez ez is elegendő volt. A Prestige második rajtja már kiszámíthatóvá vált. Kiskökény szorgos takarításának köszönhetően az Aprilia sivítva vágódott az élre, és félpályányi előnnyel nyerte a futamot. Solik megbékélt az ezüsttel, Vermes nagy harcban tépte ki a bronzot Varga Oszkár kezéből. Összetettben Kökényesi, Solik, Vermes lett a sorrend.

A Quadoknál ismét Bedő futott be elsőként, Kunkli és Farkas által követve. Popik János negyedik helye egy pillanatig sem forgott veszélyben. A robogók – mint mindig – most is jó verseny vívtak. Benei újra verhetetlen volt, Füleki néha próbálkozott, nem sok eséllyel. Most Pendl András volt a gyorsabb, Magda Attila ő mögé szorult a futamban és az összetettben is. Összetettben a bronzserleg Lovas Jánosnak jutott, ki elévülhetetlen érdemeket szerez a robogós motorsport szervezésében.

A versenyfutamok szüneteiben a Demény testvérek adtak igen színvonalas és jókedélyű streetfighter műsort, melyet az ilyenekhez szokott szakértő versenyzők is megtapsoltak. Bájos ötlet volt a szervezőktől a bébiknek összehozott lábbal hajtós műanyag motorocskák fellépése. Akinek volt otthon ilyenje, hazaszaladt érte, és hozta a gyerekkel a nagymamát is.

Összevetve, csodás hétvége volt Szegeden. Köszönet mindenkinek aki tett érte, bánhatja az aki nem jött. Ez a nap a motorsport valóságos ünnepeként marad meg a jelenlévőkben.Supermoto szeged 20081005 z131Supermoto szeged 20081005 z22Supermoto szeged 20081005 z24Supermoto szeged 20081005 z57Supermoto szeged 20081005 z72Supermoto szeged 20081005 z90Supermoto szeged 20081005 z96