Szóval, mi a baj a fekete hennával?!
Ahogyan régebben már írtunk róla, a fekete henna festék sok esetben okozott maradandó károsodást a bőrön. Égési sebekké váló hólyagos elváltozások – nincs is ennél borzasztóbb! De vajon miért okozhat ilyen károkat a fekete henna?
A hennafestés nagyon népszerű manapság, mert nem csak a felnőtteknek, hanem a gyerekeknek is szép élményeket okozhat egy-egy minta, s maga a folyamat. Főleg, ha külföldre mennek nyaralni, így nyáron a családok, előszeretettel használják emlék gyanánt a hennát.
De, mint olvashattunk már róla, sokszor vált rémálommá emiatt a kikapcsolódás, mert a múzeumlátogatás és a strand helyett, a kórházban kötöttek ki a delikvensek.
Ezért elterjedt, hogy a fekete henna veszélyes. Ami igaz is! A normál henna ugyebár barna színű, nem fekete és nem okoz hólyagokat, sebeket.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
A hennához adott, úgynevezett PPD nevezetű színező anyagot, ami a Para-Phenylenediamine vegyület rövidítése, hajfestékekhez is használják a fekete szín elérése miatt. Ezért, az ilyen festékeknél főként ajánlott az allergia-teszt elvégzése, mert ugyebár {tweetme buttontext=Kattints és Tweetelj!}…a PPD okozhat viszketést, bőrpírt, bőrgyulladást, az égéshez hasonló sebeket, hegesedést{/tweetme} Sőt, az anyag rákkeltő hatását is kimutatták.
Tehát, ha sötét színű hennát szeretnél a bőrödre, akkor a szép sötétbarna szín eléréséhez ajánlott a teafaolaj hozzáadása a pasztához.
Festettél már fekete hennát a bőrödre?
Forrás: henna.hu
Fotók: Pinterest