Motoros Láma
A szintén biker Láma Ole Nydhal október 7-én és 8-án hazánkban tartott előadásokat, hogy népszerűsítse új könyvét Ahogy a dolgok vannak címmel.
Láma Ole Nydahl egyike azon kevés nyugatiaknak, akik a tibeti buddhista hagyomány teljes jogú lámái és meditációs tanítói. 1969 decemberében feleségével, Hannah-val első nyugati tanítványai lettek a 16. Gyalva Karmapának, Rangdzsung Rigpe Dordzsénak, aki a század egyik legnagyobb jógija és a tibeti buddhizmus Kagyü hagyományának vezetője volt. Karmapa nagy hatással volt életükre – a Himalájában eltöltött intenzív tanulással töltött évek után ő kérte meg Hannah-t és Olét, hogy hozzák el a tibeti buddhizmust Nyugatra.
Az elmúlt csaknem negyven évben megállás nélkül utaztak, tanítottak és meditációs központokat hoztak létre a világ számos országában. A láma egy év alatt kétszer utazza körbe a Földet, szinte minden nap más városban ad 5-6 órás, sőt sok esetben egész napos tanításokat, megosztva tapasztalatait minden nyitott emberrel. Az általa fáradhatatlan munkával közvetített szemlélet már eddig is rengeteg ember hasznára vált, amit bizonyít a minden alkalommal megjelenő ezer-kétezer fős hallgatóság is.
1941. március 19-en született Dániában, Koppenhágától északra. Ole, és testvére Björn, igen vad gyerekek voltak. Mindez későbbi fiatalságukra is erősen kihatott. A Koppenhágában töltött ifjúságuk évei alatt a fáramászást és szomszédokkal való veszekedést felváltotta a motorozás és a boksz.
Édesapjuk gimnáziumi tanár volt, és kereken ötven könyvével megújította Dániában a háború utáni németnyelv-oktatást. Olénak már két-három éves korában erős álmai voltak hegyvidéki harcokról, ahol vörös ruhás nőket és férfiakat védelmezett az ellenséges harcosokkal szemben.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
Talán ez már egy jel volt az elkövetkező útjához, melyet lámaként kell végigjárnia.
„Egyszerű a receptem: mutasd meg az embereknek annak szükségét, hogy találni kell valamit, ami kivezeti őket a betegségből, az öregségből és a halálból, engedd őket bepillantani az életörömödbe. Mondd meg az embereknek, hogy a tudat olyan, mint a tér: nyílt, tiszta és határtalan; beszélj az útról és a célról is.”