Mindörökké rock – zenés film rengeteg rockzenével
„Rock ’n’ rollt akarok, ember!” – a tömör lényege a sztárparádés rock musicalnek, a Rock of Ages című filmnek.
Hollywood, 1987. Adott egy gyönyörű lány, akinek a szíve a rocké, és mellesleg énekelni is tud. Elindul hát a nagyvárosba szerencsét próbálni. Akár a Poison Fallen Angel című számának a klipjét látnám…
A rock fellegvára, a korszak szimbolikus helye, a legjobb csehó Hollywoodban, a Bourboun.
Minden zenész álma, a start, ahonnan sok sztár indult. Köztük a fenegyerek, Stacee Jaxx (Tom Cruise), akiért döglenek a csajok.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
A lány, Sherrie (Julianne Hough) persze a Bourboun-ben köt ki, ahol felszolgáló lesz, szerelmes, és rocksztár… Persze, rögös út vezet a sikerhez, és még keményebb a szerelemig, amiért meg kell harcolnia. Álmai lovagja, a kölyökképű, szintén zenész – ez most szó szerint értendő –, Drew (Diego Boneta), aki dettóra a kocsma munkaerejét képzi. Legalábbis eleinte…
Az idén elkészült filmet Adam Shankmen rendezte, aki táncos és tánckoreográfus. Valószínűleg ezzel magyarázható, a szinte öt percenkénti táncos- és zenés jelenet. Ami persze nagyon jól mutat, főleg az ismert rock slágerekre.
Bár, azért furcsa volt hallani, olyan nem „bonjovisan”, a Wanted Dead or Alive című nótát, de a Poison Every Rose Has Its Thorn-ja jól szólt a két szerelmes fiatal gyötrő szerelmes vágyakozós jelenetében…
Ha már a zenéknél tartunk, felvonul itt mindenki… A film a Guns ’n Roses Paradise City-jével kezdődik, de felcsendülnek dalok a Def Leppardtól, a Foreignertől, a Journey-től, a Twisted Sisterstől, Joan Jett-től, a Whitesnake-től és még sorolhatnám…
A szokásos fő szerelmi szálon kívül, a film lényege, hogy a Bourbount a polgármester és kétes múlttal rendelkező, álszent felesége, Patricia (Catherine Zeta-Jones) be akarják záratni. A kocsma tulajdonosa, Dennis (Alec Baldwin) és segédje, Lonnie (Russel Brand), valamint a lelkes közönség mindent megtesznek, hogy ezt megakadályozzák. A produkció vége felé jó kis jelenet, amikor a feminista tömeg és a rockerek zenei párbajoznak, a Twisted Sister We’re not gonna take it, valamint a Starship együttes We built this city című számával.
A filmben még Mary J Blige is feltűnik, hogy folytassam a sztárparádét… Van egy különös szereplő a filmben, egy őrült majom, Hey Man, akit magyarul csak Nacsának mondanak. Stacee kedvenc háziállata, aki ördögien jó cuccokban tetszeleg, igazi rock majomként. Attól sem riad vissza a gazdája kérésére, hogy szétverje a menedzser irodáját… Nos, itt a menedzser a rossz bácsi…
Stacee Jaxx egyébként a tipikusnak mondható, „infantilis szex-függő pojáca” mintaképe, aki a „rock ’n roll rabszolgájának” képzeli be magát, és már agyára ment a pia, a drog, és az agyatlan picsák tömkelege. Persze, őt sem kerüli el a szerelem, egy dögös újságíró, Constance személyében, aki belenyal a fülébe és mellesleg tükröt tart elé, már ami a pasi sztár-álarcait illeti… Ennyi kell a fellángoláshoz Stacee számára…
A Mindörökké rock felvonultat mindenféle sztereotípiát, ami a rock világával kapcsolatos, sokszor kicsit sarkosnak éreztem, és talán nem kellett volna a rock történelem nagy zenéit lanyha köntösbe bújtatni. Így nem olyan ütősek, viszont a Brodway-musical jelleg miatt, azt hiszem, így van jól…
Egy kellemes délutáni-esti programnak tökéletes ez a film, mert hangulatba hozza az embert, hogy utána elmenjen egy rock koncertre, mert annyira táncolhatnékja van. Még az a szerencse, hogy úgy jött ki a lépés, ezt meg is tehetem: este irány a rock ’n roll…