EseményekHírekMotorverseny

MAMS: Remek hangulat, kiváló egyéni teljesítmények a Magyar kupában

Június 14-16. között rendezték az MBH Befektetési Bank Gyorsasági Országos Bajnokság és Magyar Kupa II. fordulóját. A Magyar Motorsport Szövetség (MAMS) Gyorsasági Szakága 2024-ben pénzdíjas bajnokságot szervezett, amelynek legutóbbi állomása a Pannónia-Ring volt.

Nagyszámú érdeklődő és szurkoló vett részt az MBH Befektetési Bank Gyorsasági Országos Bajnokság és Magyar Kupa II. fordulóján. Az Ostffyasszonyfán működő Pannónia-Ringen az 50-150 m-ig terjedő bukózónák és a környezeti adottságok miatt ennél is hosszabb kicsúszási lehetőségek garantálják a biztonságos versenyt, továbbá a legmodernebb infrastruktúra áll a versenyzők és a nézők rendelkezésére. A június 14–16. között lezajlódott versenyen, optimális időjárási körülmények között, elképesztő küzdelemben, egyedülálló eredmények is születtek. A hétvége legsikeresebb versenyzője 600-as kategóriában Kecskés Bence volt.

„Az Alpok Adria sorozat mindig is a kedvenceim közé tartozott, nagyon örülök, hogy idén a Magyar Bajnokság teljes egészében együtt fut vele. Az olasz szövetség tagjaival régóta együtt dolgozom, hiszen CIV juniorban öt évet versenyeztem, és ismerjük egymást. A Pannónia ringen átépítették az első kanyart és emiatt az utána jövő kanyarok dinamikája is változott, ami előnyére vált a pályának – gyorsabb lett. Az előző hétvégi versenyen megszabták ennek a határait azért egy festett vonallal, amire viszont szükség is volt, így maradt elég lendület benne, de nem lehetett túlzásokba esni, a biztonságot növelték ezzel a “rajzolással”. Egyik kedvenc itthoni pályám, és örültem, hogy volt időm ott versenyezni a hétvégén” – árulta el a magyar gyorsasági motorsport egyik legnagyobb reménysége.

„A motorom hét elején még technikai hibával küzdött, a gyorsváltóval szenvedtünk a szakági edzésnap előtt, így az eső miatt is a hétfői napot elengedve a szerelőkig vittük, akik megoldották a dolgot hétvégére. Egy beállítási hiba okozta a problémát. A versenyhétvége alatt a boxban Lengyel Ákos volt a szakmai irányító, köszönöm neki és édesapámnak, akire büszke vagyok, mert ha lassan is, de mindig precízen összerakja a motort. És anyukámnak is köszönöm, akivel hozzátettünk még egy jótékonysági eseményt a hétvégéhez, a Szív Bajnokai Alapítvánnyal karöltve plüssállatokat gyűjtöttünk egy kórháznak és a gyerekek is kilátogattak hozzánk. Soha nem voltak még motorversenyen, nagyon élvezték az ott töltött időt és felszabadultan örültek a számukra nem átlagos látnivalónak” – mondta el az erős nemzetközi bajnokságban, a FIM JuniorGP-ben versenyző pilóta.

Június 14-16. között rendezték az MBH Befektetési Bank Gyorsasági Országos Bajnokság és Magyar Kupa II. fordulóját

„Az OB-n szeretnék még indulni, ha a versenybeosztások engedik akkor szeretnék ott lenni még egy fordulón legalább. Nem tudom min változtatnék, Németh Andris mindig szuperül, szívből szervezi ezeket az eseményeket, és örülök, hogy az MBH bank ezzel a kis hozzájárulással is támogatja az eredményes motorversenyzést, sokat számít, hogy a költségekhez ennyivel hozzájárulnak. Köszönöm a szakág és minden motorsportért dolgozó ember munkáját és hozzáértését” – fejezte be a forduló értékelését Bence, aki nemzetközi szinten csupán egyetlen lépésre van a MotoGP és World Superbike sorozatoktól.