EseményekHírekMotorverseny

Kis Viki mégsem állt rajthoz

Sajnos, a Suzuki GSX-R Cup futamain egyedüli magyarként vehetett részt Bálint, ugyanis az egy év szünet után végre visszatérésre készülő Kis Viktória végül nem állhatott rajthoz. Az ok elég prózai és legalább annyira dühítő: a német csapat – akinek a szerepléshez szükséges pénzt már hetekkel korábban átutalták – nem biztosítottak Wicca számra se motort, se alkatrészeket, se abroncsokat.

Wicca így mesélte el a történetet Facebook oldalán:

A 220 Volt H-Moto Team ifjú tehetségei, az ADAC Junior Cup-ban induló Somosi Alexander és Kakuszi Ádám ezúttal a Brit Superbike Bajnokság sztárjai mellett gurulhattak pályára Assenben. Alexander szinte tökéletes versenyt teljesített, hiszen szombaton idei legjobb helyezését érte el – ötödik lett –, míg vasárnap nyolcadikként zárt, és összetettben úgy végzett 51 pontjával a 11. helyen, hogy a többiekkel ellentétben két versenyhétvégét kénytelen volt kihagyni.

„Nagyon sajnálom, hogy véget ért az idei évad, mert az asseni futamok nagyon jól sikerültek, és annak ellenére értem el a legjobb helyezésemet, hogy előtte majd két hónapig nem volt lehetőségem motorozni. Nagyon különbözött a két futam, hiszen szombaton szakadó esőben, míg vasárnap száraz körülmények között versenyezhettünk. Komoly sorozatban állhattam rajthoz, és úgy gondolom, mindenben fejlődni tudtam önmagamhoz képest, és abban bízom, hogy jövőre folytatni tudom ezt, képes leszek tovább gyorsulni” – fogalmazott Somosi Alexander.

h moto team utolso 5Kakuszi Ádám is bizakodva várta a szezonzárót, alaposan felkészült a hétvégére, és ennek meg is lett az eredménye. Mindkét futamon pontszerzőként zárt – szombaton a 12., míg vasárnap a 13. pozícióban intették le –, ami azt jelentette, hogy élete első nagypályás szezonját összetettben a 14. helyen zárta megszerzett 31 pontjával.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

„A hétvégén valamennyi felmenetelkor sikerült javítanom az időmön. Szombaton az esőben nem kockáztattam, de így is többször kerültem veszélyes helyzetbe. Vasárnap ismét tudtam gyorsulni, így végül mindkétszer pontszerzőként zártam. Az egész szezon nagyon tetszett, várom már a jövő évet” – állította Kakuszi Ádám.

h moto team utolso 6A legkisebbek ezúttal Kakucson gurultak pályára, és ezzel ők is befejezték idei szereplésüket. A PW50-sek mezőnyében Kecskés Tomi megőrizte idei veretlenségét – megint megnyerte mindkét futamot, míg a Szilágyi-testvérek közül Milán mindkétszer negyedik, Krisztián mindkét futamon ötödik, míg Szilárd Zalán mindkétszer hatodik lett. A Mini GP Open kategóriában Varga Tibi mindkét versenyt követően dobogóra állhatott, hiszen előbb a harmadik, majd a második helyen végzett, míg a Motard IMR 90 Junior kategóriában mindkét futamot megnyerte, így összetettben első lett. Utóbbi kategóriában állt rajthoz Kecskés Tomi és a tavaly a PW50 Speciálban bajnoki címet szerző Vincze Hanna is: előbbi mindkétszer második, utóbbi pedig mindkétszer harmadik lett. A szezonzáróra felépült Kovács Zoli is, akit a Mini GP Stock kategóriában kétszer is másodikként intett le a kockás zászló.

h moto team utolso 7h moto team utolso 7h moto team utolso 7

Páros motoros karkötők a CsamShopban

NaNa

Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt