HírekEseményekMotorverseny

Hatalmas küzdelem után dőlt el, hogy ki nyeri a hatodik Riverside Baját, melynek méltó házigazdája volt Pápoc

Riverside Baja 2021 beszámolóA cseh, szlovák duó ezzel a T1-es kategóriát is megnyerte, míg a lengyelek a side by side első helyével vigasztalódhattak. Érdekesség, hogy Zapletalék zsinórban harmadszor, de Bialkowskiék is megismételték a Riverside Baján aratott legutóbbi győzelmüket.

Az összetettben a harmadik helyet a lengyel Maciej Stolarski, Bartosz Dzienis kettős szerezte meg – hátrányuk az elsőhöz képest 2 perc 15 másodperc –, míg a legjobb magyar páros Molnár Balázs és Molnár Gabriella lett, akik nagyon szépen teljesítve az utolsó három szakaszon, végül a hatodik helyet szerezték meg.

A quadosok között rajt-cél győzelmet aratott a lengyel Adam Krysiak, ám nem sok hiányzott ahhoz, hogy a remekül hajrázó honfitársa az utolsó métereken megelőzze, végül Ireneusz Ostafin 3 másodperccel szorult a második helyre. A harmadik helyet a szintén lengyel Rafal Jawien szerezte meg, aki a győzteshez képest 55 másodperces hátránnyal végzett. A legjobb magyar versenyző Balog László lett, aki hatodikként zárta az idei Riverside Baját.

A motorosoknál a szlovák Robert Bodor diadalmaskodott, pedig az első nap után még vezető cseh Rudolf Lhotsky mindent megtett annak érdekében, hogy ledolgozza a hátrányát, ám 14 másodperccel így is alulmaradt a végig remekül és egyenletesen teljesítő Bodorral szemben.

JRiverside Baja 2021 beszámolóó hír a magyar szurkolóknak, hogy a “bronzcsatát” végül Kárpáti Péter nyerte a szlovák Jozef Oprchal ellenében, akit még egy 6 perces időbüntetéssel sújtottak, így az utolsó szakaszt megnyerő Holonics Nándor (4.) is megelőzte őt összetettben. Ráadásul a szlovák motorost a versenyt követően szintén kórházba kellett vinni egy kisebb sérülés miatt.

Garamvölgyi Zoltán, a verseny főszervezője elmondta, talán arra a legbüszkébb a Riverside Baja hat esztendős történetéből, hogy a mostani viadalon rekordnevezéssel annyi versenyző állt rajthoz, mint a HunGarian Baja világkupa-futam kivételével az elmúlt tíz esztendőben még soha ilyen magas létszámmal nem rendeztek tereprallye versenyt.