EseményekHírekMotorverseny

Ana Carrasco egy első és egy második hellyel zárta a hétvégét – továbbra is vezeti a bajnokságot

Az Evan Bros Racing Yamaha csapat számára izgalmasan zárult a hétvége. Ana Carrasco révén győzelmet arattak az első futamon Estorilban, a 2. futamban Ana egészen a kockás zászlóig küzdött, majd mindössze 32 ezredmásodperccel maradt le a győzelemről.

A szombati első verseny száraz pályán zajlott, de nyolc körrel a vége előtt eső miatt félbeszakadt. Ana a pole pozícióból indulva azonnal az élre állt, majd a következő körökben a riválisokkal, Herrerával és Neilával együtt meglépett a többiektől. Ebben a helyzetben Carrasco többször is megtartotta a vezetést, és a hetedik kör végén az első helyen haladt át a célvonalon, ami döntő volt a győzelem szempontjából.

Pillanatokkal később az eső érkezése miatt a versenyigazgatóság kénytelen volt felmutatni a piros zászlót, így a verseny véget ért. A spanyol versenyzőnek ez volt a negyedik győzelme a szezonban, amivel megőrizte első helyét az összesített tabellán, 14 ponttal Maria Herrera előtt.

A vasárnapi 2. futamban Ana Carrasco volt a főszereplő az utolsó pillanatig. A rajtrács negyedik sorából indulva Carrasco a rajtnál azonnal pozíciót szerzett, és az élre állt. Néhány kör elteltével egy négy versenyzőből álló csoport, köztük Ana is, eltávolodtak a többiektől, és arra készültek, hogy az utolsó szakaszon a győzelemért harcoljanak.

Carrasco ezt okosan oldotta meg, az utolsó kört az élen kezdte meg: az utolsó kanyarból kijövet Ana elszenvedte Sara Sanchez támadását, és a kockás zászló alatt mindössze 32 ezreddel a második helyen ért célba.

Ana Carrasco FIM női gyorsaságimotoros világbajnokság

A hétvégi eredmények révén Carrasco megerősítette első helyét az összesített tabellán, előnye 18 pont Herrera előtt. A 2024-es női világbajnokság nagydöntőjét jövő hétvégén rendezik meg a történelmi Jerez de la Frontera pályáján.

Ana Carrasco: „A győzelem nagyon szoros volt, egy nagyon nehéz verseny végén, ahol egy nagy csoportnyi versenyző küzdött. Próbáltam a lehető legjobban megtartani a vezetést, és így sikerült az utolsó kört az első helyről kezdenem: Csak arra gondoltam, hogy a lehető legjobban nyomjam, és bár néhány ezreddel elvesztettem a győzelmet, boldog lehetek. Ez egy majdnem tökéletes hétvége volt a pole pozícióval, a tegnapi győzelemmel és a mai második hellyel. Most egy utolsó döntő hétvége áll előttünk: egy lépéssel közelebb kerültünk az álomhoz, de még rengeteg pont van hátra, ezért nem hibázhatunk.”

Fabio Evangelista (csapatfőnök): „Mit is mondhatnék, tegnap volt a születésnapom, Ana pedig egy kiváló hétvégét adott. Ma nagyon jól vezette a versenyt, és csak néhány ezred választotta el az újabb győzelemtől. A hétvége célja az volt, hogy növeljük előnyünket az összesített tabellán, és ezt elértük, így nagyon elégedettek lehetünk. Most egy kis pihenés, aztán készen állunk a szezon utolsó izgalmas hétvégéjére”.