A motorkerékpárok felkészítése a szezonra
A tavasz beköszöntével egyre többen döntenek úgy, hogy kimozdulnak és a szabadban keresnek kikapcsolódási lehetőséget. Ám mielőtt ezt megtennénk, tavasszal egy-két dolgot muszáj átvizsgálni kétkerekű kedvencünkön, hogy a lehető legnagyobb biztonságban vághassunk neki az útnak.
Bár sokan még inkább várnak ezzel, és a https://betinia.com/hu/ felületén érdeklődnek a bukméker jelentése iránt, ám a motorozás szerelmesei alig várták az áprilist, hogy végre felüljenek egy motorkerékpárra és beutazzák a világot a motorkerékpár felkészítése után.
Elsőként érdemes ellenőrizni az abroncsokat, hiszen a téli hónapok alatt veszítenek az előírt nyomásból, és fontos, hogy eltávolítsuk a gumiápoló szereket is, amelyek csúszóssá teszik a kerekeket. A második lépés az akkumulátor ellenőrzése: ha néhány indítózás után beindul, akkor elméletileg nincs gond.
Ezt követi a fékrendszer és az erőátvitel alaposabb átvizsgálása, de vess egy pillantást a hűtő- és fékfolyadék szintjére is. Ezenfelül ellenőrizd, hogy a motorolaj cserére szorul-e, és ne kerülje el figyelmedet az olajszűrő állapota sem. Ha bármilyen problémát észlelsz, keress fel egy szakértőt, aki megjavíthatja a hibákat!
Motoros útvonalak Magyarországon
Bár az egész világon találhatunk gyönyörű motoros útvonalakat, azért nekünk, magyaroknak sincs semmi okunk panaszkodni, Magyarország ugyanis tele van szebbnél szebb, a motorosok számára is kiválóan bejárható vidékekkel. Nem létezik univerzális szabály arra vonatkozóan, hogy hány kilométernél kezdődik egy motoros túra.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
Kezdőként érdemes rövidebb útvonalat választani, míg a haladó motorosok gyakran több 1000 kilométert tesznek meg a célig. A Tinnye–Oroszlány táv például tökéletes lehet a kezdő motorosoknak, és rengeteg érdekes programot és élményt tartogat számukra. Emellett rendkívül népszerű az Őrség környéke, amely hazánk egyik legszebb tájegysége.
Bár elsősorban őszi motorozásra ajánlott, tavasszal is elképesztő látványban lehet részünk, ha ezt az útvonalat választjuk. Ha Budapestről indulunk, érdemes a nagy távolság miatt akár két napot is rászánni, és vétek lenne kihagyni az Őrségi Nemzeti Parkot.
A Balaton-felvidék szintén közkedvelt célpontja a motorosoknak: Veszprémtől Tapolcáig a 77-es úton utazhatunk, és szerencsére ezen a környéken kiváló minőségű utakat találhatunk.
Sokan a Bakonyt választják: a 82-es út Zirc és Csesznek között az egész szezonban tele van motorosokkal, így érdemes már tavasszal bejárni ezt a csodálatos vidéket. Ha már itt járunk, a Majki-tóra is érdemes néhány órát szánni, ahol garantált a kikapcsolódás.
Gyönyörű útvonalak az országhatáron kívül
Ha alaposan ismered már a magyar vidéket, és inkább az országhatáron kívüli motoros útvonalak iránt érdeklődsz, akkor sincs miért aggódni, hiszen a környéken számos népszerű motoros célpont található. Gondoljunk csak Erdélyre, amely kihagyhatatlan a magyar motorosok számára. Nemcsak endúróval, hanem sportmotorral is kiválóan bejárható ez a történelmi Magyarország területén fekvő vidék.
A fővárosból indulva Erdély azonban viszonylag messze van, ezért érdemes legalább két napot szánni a ki-, illetve hazajutásra, tehát ebbe a túrába csak akkor vágj bele, ha legalább 5-7 nap a rendelkezésedre áll. Az első napi pihenő helyszínéül Dévát ajánljuk, ahol mindenképp látogass el az általános iskolás tanulmányokból jól ismert várba. Déva után választhatod akár a Transzalpina-útvonalat vagy a legendás Transzfogarast is.
Indulás előtt tájékozódj az útviszonyokról és az alagutak átjárási lehetőségéről, hiszen a magasabb pontokon ilyenkor még akár lavinaveszéllyel is számolni kell. Ha kiválasztottad a tökéletes túraútvonalat és átnézted a motort, nincs is más dolgod, mint elővenni a megfelelő motoros felszerelést, és indulhat a kaland!