A hegtetoválásról és egyéb finomságokról
Az Invictus Tattoo-ban találkoztam Mártival, aki piercerként dolgozik a szalonban.
Még nem futottam össze az országban olyan emberrel, akinek beültetett implantátumot láttam a bőre alatt, vagy esetleg hegtetoválással büszkélkedett. Ez is bizonyítja, hogy azért itthon még nem annyira hódolnak az emberek az extrém testdíszítésnek. Márti is keveselli az ilyen jellegű megrendeléseket.
− A magyaroknak más az életfelfogása. Külföldön meg sem néznek, ha tele vagy tetoválásokkal és piercingekkel. Valahogy itthon semmi sem jó az embereknek. Volt olyan tapasztalatom, hogy mentem az utcán, és egyszerűen beszólt valaki, hogy milyen csúnya a tetoválásom…
Mégis mi köze hozzá? Főleg kisebb településeken, ahol mindenki ismer mindenkit, nézik ki azt az embert, aki eltér az átlagtól, és felvállalja a teljes valóját. Egyébként, melyek a legextrémebb dolgok, amiket kérnek tőled?
− A fültágítás és a hegtetoválás. Bár, a hegtetkó készítését még tanulom jelenleg is, hiszen folyamatosan képzem magam, de azért voltak már páciensek…
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
Hogyan kell elképzelni egy ilyen alkotás megszületését?
− Először megfelelő mintát kell választania a delikvensnek, amit ki lehet emelni. Azután megbeszélem a vendéggel, mi a célja, mit szeretne elérni a tetoválással. Kiválasztjuk a testén a helyet, ahová illene a díszítés. A legjobban hegesedő helyek a mellkas, az alkar, az arc, tehát ahol vékonyabb a bőr. Utána, indigóval felrakom a mintát, és egy tiszta pengével – szó szerint – belevágok a dologba. Nagyon sok változata van a hegtetoválás elkészítésének. Attól függ, hogy metszeni, nyúzni kell-e a felületet, hogy mennyire szeretné az illető kiemelni a mintában lévő egyes részeket. Ahol vastagabb vonalat akarunk elérni, ott kell leszedni a bőrt. Minden embernél más a hegképződés, ezért van, amelyiket javítani szoktam.
Az utókezelésnél mire kell odafigyelni?
− Fóliázni kell a felületet és hidrogén-peroxiddal kezelni, mert ez késlelteti a sebgyógyulást. Hiszen az a cél, hogy minél tovább nyitva maradjon a seb, hogy be tudjon hegesedni. A citromleves kezelést hallottam, hogy jó, meg mindenféle házi praktikákat…