HírekMotorokMotorozás

Tudod melyik országokban a legbiztonságosabb közlekedni?

A legbiztonságosabb országok közlekedés szempontjábólA közúti közlekedésbiztonság számos különböző tényezőtől függhet, a biztonsági övtől kezdve az útviszonyokon át a közlekedéshez kapcsolódó sérülésekig. Egy tanulmány 50 ország közlekedését hasonlította össze.

Az USA-ban biztonságosnak tűnhet a vezetés, azonban becslések szerint évente 38 000 ember esik halálos áldozatául a közúti közlekedésnek az Egyesült Államokban. Márpedig az egyik tényező, amely befolyásolhatja a vezetés biztonságát, az a lakóhelyünk.

A Zutobi a világ országait elemezte olyan mutatók alapján, mint az autópályák sebességkorlátozásai, a járművezetők véralkohol-koncentrációjára vonatkozó határértékek és a közúti közlekedési halálesetek száma, hogy ezáltal meghatározza a világ legbiztonságosabb és legveszélyesebb országait, ahol vezetni lehet.

A biztonsághoz hozzájáruló tényezők

A Zutobi az utak biztonságának meghatározásához különböző tényezőket vett figyelembe, mint például a becsült közúti halálesetek száma, az autópályák maximális sebességkorlátozása, a biztonsági övek használatának aránya, az alkoholnak tulajdonítható közúti halálesetek száma és a járművezetők BAC-határértéke.

1. Norvégia

Norvégiában az autózás az egyik legegyszerűbb módja a közlekedésnek és a felfedezésnek. A természeti csodák, a hegyektől a gleccserekig, Norvégia 18 festői útját szegélyezik. Az államilag támogatott pihenőhelyek, illemhelyek és kilátópontok minden eddiginél könnyebbé teszik az ország körbeutazását autóval.

Norvégia az első helyen áll, mint a világ legbiztonságosabb országa vezetés szempontjából, az összes ország közül az egyik legalacsonyabb közúti halálozási aránnyal, amely 100 000 főre vetítve mindössze 1,48 halálos áldozatot jelent. Norvégia az első biztonsági öv használata tekintetében is az egyik legjobb ország – az első biztonsági övet a kutatásban résztvevő közlekedők 97,8%-a használta.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

2. Magyarország

A 100 000 lakosra vetített 5,6 halálos közúti baleset becsült arányával Magyarország a második legbiztonságosabb ország vezetés szempontjából a Zutobi tanulmánya szerint.

Magyarország gazdag kulturális örökségével és változatos tájaival egyedülálló és biztonságos vezetési élményt nyújt a helyiek és a látogatók számára egyaránt. Az ország nagy hangsúlyt fektet a közúti biztonságra, és szigorú előírásokkal biztosítja a felelős és biztonságos vezetési gyakorlatot.

Az alkoholnak tulajdonítható közúti halálesetek aránya 7,1%, ami azt jelzi, hogy összehangolt erőfeszítéseket tesznek az alkohollal kapcsolatos közúti balesetek hatásainak kezelésére és minimalizálására. A járművezetők véralkohol-koncentrációjának (BAC) határértéke 0 g/dl, ami azt jelzi, hogy az alkoholfogyasztás és a vezetés tekintetében zéró toleranciát alkalmaznak. Ez a szigorú határérték kulcsfontosságú tényező abban, hogy az országot biztonságos úti célként tartják számon a járművezetők.

3. Izland

A Zutobi által vizsgált tényezők alapján Izland a világ harmadik legbiztonságosabb országa a közúti közlekedők számára. Az autópályákon az autók maximális nemzeti sebességhatára 90 km/óra, ami jóval alacsonyabb, mint például a lengyelországi 140 km/h sebességkorlátozás.

Az ittas vezetés szigorúan szabályozott Izlandon – a véralkohol-koncentráció határértéke 0,05%, és akár 100 000 ISK pénzbírsággal és a vezetési jogosultság 4 hónapra történő elvesztésével sújtják azokat, akiket ittas vezetésen érnek.

Legfontosabb tudnivalók:

  • A 100 000 főre becsült közúti halálesetek átlagos becsült száma az összes országban az előző évhez képest 9,7-ről 8,9-re csökkent.
  • TOP 5 a legbiztonságosabb országok között: Norvégia, Magyarország, Izland, Japán, Észtország
  • TOP 5 legveszélyesebb ország: Dél-Afrika, Thaiföld, Egyesült Államok, Argentína, India.

 

Címlapkép: ka4an

Páros motoros karkötők a CsamShopban

NaNa

Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük