EseményekHírekMotorverseny

Mozgalmas, futamokkal teli hétvégén vannak túl a Northern Talent Cup versenyzői

Ohvale Coppa Italia 2021 versenynaptárCOPPA ITALIA JUNIOR

Miközben a fél csapat Le Mans-ban volt, a másik fele az Adria Raceway pályán vett részt az első Coppa Italia Junior fordulóján. Három kategóriában indultak a Fairium Next Generation Riders Team versenyzői: Lukács Tamás Ohvale 110, Matteo Masili Ohvale 160 míg Lőrincz László az Ohvale GP2.

Ohvale Coppa Italia

A májusban induló versenysorozatban 9 éves kortól indulhatnak a versenyzők. A három kategóriában (110 ccm, 160 ccm, 190 ccm) minden versenyző Ohvale motorokkal áll rajthoz.
A 160 ccm legjobb 3 versenyzője lehetőséget kap, hogy a Dorna-Ohvale által szervezett MiniGp World Series Valenciai futamán a MotoGP zárófutamán (november 11-14.), mint betétfutam, rajthoz álljanak. A futam nyertesének biztos a helye a Road To MotoGP™ programba.
Ezen felül a a regionális versenyeken jól teljesítő pilóták – nemzetiségük és koruk figyelembevételével – lehetőséget kapnak, hogy részt vegyenek a Idemitsu Asia Talent Cup, Honda British Talent Cup, Northern Talent Cup vagy a European Talent Cup versenyeken való részvételre.

Mindhárom versenyző remekül helyt állt az erős mezőnyben. Lukács Tamás újoncként kezdte meg a versenyzést, és az időmérőn már kiemelkedő eredményt ért el. A versenyen a 6. helyről rajtolva élete első nemzetközi versenyét a 3. helyen zárta.

Matteo MasiliMatteo Masili magasan uralta az időmérőt, és a versenyt is. Pole pozícióból rajtolva végig tartotta a helyezését, így rajt cél győzelmet aratott.

Lőrincz László, figyelembe véve, hogy még csak fél éve motorozik hatalmas eredménnyel a 3. helyről rajtolva végig nagy küzdelemben megtartotta pozícióját, így ő is a pódium 3. helyére állhatott.

A második versenyen Lukács Tomi elesett, de a 6. helyért járó pontokat így is megkapta. Lőrincz Laci nagyon szép versenyzéssel a 4. helyen zárt, míg Matteo Masili a második versenyen is a dobogó felső fokára állhatott fel.

A pilóták így nyilatkoztak a versenyről.

Matteo Masili: “Nagyon boldog vagyok, hogy mind az időmérőt mind a versenyeket megnyertem. Nagyon szépen köszönöm a szüleimnek a támogatóknak, és a csapat managerének Stefano Favarronak.”

Lőrincz László
rpt

Lőrincz Laci: “Nagyon elégedett vagyok a hétvégi eredményeimmel. Az első időmérőn a negyedik, a második időmérőn a harmadik helyen végeztem. Az első versenyen nem kaptam el jól a rajtot, visszacsúsztam a 8. helyre, de jó tempóval sikerült visszakerülnöm az élbolyba és a 3. helyen végeznem. A második versenyen sem sikerült elkapnom a rajtot, és a 8-9. helyről sikerült a 4. helyre érkeznem.

Lukács Tomi
rpt

Lukács Tamás: “Nagyon jól sikerült a versenyhétvégém. Az első kvalifikáción 8. a második kvalifikáción a 6. helyet sikerült megszereznem. Az első versenyen jó elkaptam a rajtot, és a harmadik helyen végeztem. A második rajtomnál egy kis hibát vétettem meg is előztek, aztán az 5. helyért való küzdelemben összeütköztem az előttem lévő versenyzővel és elestem. De jó hír, hogy a 6. helyért járó pontokat megkaptam.”