CsajokTetkó a csajokon

Motoros csaj sárkányos tetkóval

A tetovált lányAmikor elkezdék reklámozni a filmet, az előzetese annyira nem jött be, hogy eldöntöttem, hogy majd csak akkor nézem meg, ha majd a tévében játsszák.

Aztán a héten a facebookon az egyik ismerősöm írta, hogy érdemes megnézni, szerinte tetszeni fog. Végül tegnap elmentem egy matiné előadásra, negyed négyre. Aki rászánja magát, készüljön fel, hogy a film hosszú! Hatig tartott, bár nekem nem tűnt fel, mert tényleg izgalmas.

Mivel a film alapját képező regényt és az abból készült svéd filmet, a Millennium Trilógiát korábban nem ismertem, nem tudtam mire számíthatok. Így aztán a film első fél óráját azzal töltöttem, hogy míg a bal agyféltekém próbálta megjegyezni és valamilyen rendszerbe szervezni az ismeretlenül hangzó, megkülönböztethetetlen svéd neveket, a jobb agyféltekém impressziókat szerzett a képek alapján.

Mondjuk a szövevényes krimi címe lehetne akár az is, hogy „biszex csaj piercinggel” vagy „anorexiás punk felnyírt séróval” – ezeknek is pont annyi közük van a film tartalmához, mint „A tetovált lánynak”, de ez persze csak a végére derült ki.

Tehát miközben kíváncsian vártam, hogy mi lesz ebből, arra lettem figyelmes, hogy a külföldi filmekben mennyivel átgondoltabbak a „termékelhelyezések”, mint a magyar remakekben. Ebben a filmben a piros Malboronak is fontos jelentése van: én pl. akkor szívtam utoljára ilyet, amikor szerelmi bánatom miatt önpusztító gondolataim voltak, és a Senator túl gyengének és olcsónak tűnt a lassú halálhoz. Ilyet szívott tehát a Daniel Craig, mikor újságírói karrierjének vége szakadt.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

Az Apple laptop, a Coca-Cola és az IKEÁ-s bútoros doboz szintén tudatosan támogatja a másik főszereplő karakterét. Ezek alapján is arra asszociálunk, hogy Lisbeth egy meg nem értett, fiatal zseni, aki megelégszik az olcsó, de hazai bútorral, miközben számítógépből a legjobb kell neki. A kóla meg minden számítógépnél éjszakákat átdolgozó hacker lételeme, szóval ez is nagyon kell. Ezzel szemben a Meseautó című magyar film nagy része egy kereskedelmi tévé óriásplakátja előtt zajlik. Azért gondolom érezzük a különbséget.


szólj hozzá: A tetovált lány – trailer #2

Szerencsére a film későbbi részében az újságíró, Mikael Blomkvist a falra is kiragasztja a Vanger család szövevényes hálózatát névvel és fényképpel, bár a sok szőke nő és Vanger nevű, rövid hajú idősebb férfi megjegyzése még így is kihívás. Erről a Gyűrűk Ura trilógia jutott eszembe, amit a negyvenedik oldal után helyeztem vissza a könyvespolcra, miután addigra sem tudtam kibogozni, hogy ki kicsoda.

Szóval ha még időben sikerül leküzdenünk ezeket a nehézségeket és közben még a cselekményre is tudunk koncentrálni, akkor egy igazán érdekes, megrázó, és izgalmas sztori kerekedik ki a végére, amit tényleg érdemes megnézni. A fent felsoroltak miatt lehet, hogy inkább többször, mint egyszer. Annál is inkább, mert a kritikusok szerint az eredeti svéd filmet minden erőfeszítés ellenére sem sikerült elrontani Hollywoodban, sőt, van aki szerint – bár szokatlan – de jobb is az új film, mint az eredeti.

Ha kíváncsi vagy, milyen motorral száguld Lisbeth éjszaka, hóviharban az erdei szerpentinen sisak nélkül, lapozz tovább!

Motoros Védő Harang CsamShop motoros webáruház

NaNa

Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük