fbpx

Kánikulából a hóesésbe

altNem volt könnyű dolga a még versenyben levő Dakarosoknak az Andokban. A hegy szelleme rossz passzban volt a hétvégén, ami jelentősem megnehezítette az átkelést Chilébe.

A rali indulói pár nap alatt a nyárból a télbe csöppentek, és míg a síkságon nem volt ritka az akár 50 celsius fokos meleg, az Andokban eső, hó, és fagypont alatti hőmérséklet várta őket.

Az átkelés során így versengésről nem is igazán beszélhetünk. Az indulók konvojban haladtak át a zord terepen, ami legfőképp a motorosokat és a quadosokat viselte meg. A -8 fok önmagában is ijesztő, főleg egy olyan sofőr számára, akinek sosem volt alkalma fagypont alatt vezetni.

Ráadásul a két kisebb kategóriában nincsen semmi külső védelem, csak a motoros felszerelés, amiről már a korábbi ralikon is kiderült, hogy 4700 méter felett egyszerűen nem elég.

A nehézkes átkelés eredménye, hogy a 6. szakaszon egyik versenyző sem ért el semmilyen helyezést a szakaszon, így az előző nap megszerzett helyükről indultak neki a 7. szakasznak.

A 7. szakasz egy kis kör volt, ami Copiacoból indult és oda is érkezett vissza. Sokan azonban már nem álltak rajthoz erre a körre, feladták a versenyt. Így maradt 125 motoros, 21 quados, 123 autós és 71 kamionos.

Eddig csak sejteni lehetett az eredmények alapján, hogy Rosa Romero Font feladta a versenyt, most azonban már a hivatalos visszalépő listában is szerepel a neve. Szerencsére Laia Sanz még mindig versenyben van, és lassan de biztosan lépdel felfelé a tabellán.

Camélia Liparoti már szombaton elérte a 10. helyet, tavaly ezzel az eredménnyel zárt, most azonban még hátra van egy szűk hét, ami alatt még bármi megtörténhet.