Jon Bon Jovi éttermében a hajléktalanok ledolgozhatják az étel árát
A Bon Jovi zenekar frontembere, Jon Bon Jovi alapítványa működteti a Soul Kitchen elnevezésű éttermeket, amelyekben ha tudsz, fizetsz, ha nem, akkor ledolgozod az ebéd, a vacsora árát.
Jon Bon Jovi rockzenei múltját mindenki ismeri, de jótékonysági munkájáról talán kevesebben tudnak, pedig van miről beszélni… Ilyen a Soul Kitchen, két étterem is.
A Soul Kitchen egy nonprofit szervezet neve, amelyet a JBJ Alapítvány működtet – igen, Jon nevének kezdőbetűi. Két étterem működik Amerikában: az elsőt New Jersey-ben nyitotta az énekes 2011 októberében, mert itt nőtt fel.
A másikat pedig Toms River közelében egy, a Sandy hurrikán által érintett területen – 2012-ben végzett hatalmas pusztítást a hurrikán.
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
Tehát, úgy működnek az éttermekben a dolgok, hogy ha van pénzed, akkor 20 dolláros, végül is adományt fizetsz az ételért, ha pedig nincs, akkor ledolgozod a kaját.
A mai napig, a kiszolgált ételek 51%-át adományok fedezik, s a fennmaradó 49%-ot pedig, pénzügyi források nélküli emberek önkéntes munkája teszi lehetővé. Ez az oka annak, hogy az étterem egyik mottója a következő: „Mindenkit szeretettel várunk az asztalnál!”
Sőt, itt nincs helyfoglalás! Az étkezés érkezési sorrendben történik, közös asztalnál. Tehát, a társadalmi interakciót természetesebbé teszi mindez, hiszen amint belépsz az ajtón, nem számít, honnan jöttél, milyen ruha van rajtad, van-e pénzed…
A menü három fogásból áll, 10 naponként változik, s a helyi amerikai konyha sajátosságait vonultatja fel. A főételeket általában fehér- vagy vörös húsból, illetve halból készítik. Ugyanakkor, vannak vegetáriánus és gluténmentes lehetőségek is. A desszerteket pedig az évszakoktól teszik függővé.
Az éttermeknek szükséges alapanyagok az alapítvány saját gazdaságából érkeznek – ahol persze, szintén olyan embereket foglalkoztatnak, akiknek nagy szükségük van a munkára.
Már a Soul Kitchen sem semmi vállalkozás, de a JBJ Alapítvány ezen kívül Philadelphia-ban otthont épített hajléktalanoknak, ide értve a háborús veteránokat is. Egy olyan otthon felépítésében is segédkezett, amely a tizenéves anyákat és csecsemőiket támogatja.
Az alapítvány javára írandó annak a programnak az elindítása, amely az arra rászorulóknak segít az önéletrajzok megírásában, illetve az állásinterjúkra való felkészülésben. S eközben még ingyenes pénzügyi-, jogi- és munkaügyi tanácsokkal látják el az embereket.
Jon Bon Jovi tevékenysége igazán példamutató, ő aztán tényleg nem felejtette el, honnan jött… 1984 – Bon Jovi…
Forrás: thinkinghumanity.com
Fotó: jbjsoulkitchen instagram