EseményekHírekMotorverseny

Carrasco diadalmaskodott a körömrágós WorldWCR „sprint” végén Portimaóban

Az újraindított és lerövidített WorldWCR (Női Gyorsasági Világbajnokság) második futamán Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team) volt az, aki a Yamaha YZF-R7-essel győzelmet aratott, és ezzel megszerezte második sikerét a szezonban.

A szombati futam győztese, Maria Herrera (Klint Forward Factory Team) a dobogó harmadik fokára szorult vissza, miután Carrasco és Sara Sanchez (511 Terra&Vita Racing Team) is képes volt megelőzni őt az utolsó másodpercekben egy kiélezett fináléban. Miután Tayla Relph (TAYCO Motorsport), Nicole Van Aswegen (Andalaft Racing) és Jessica Howden (Team Trasimeno) az első körben bukott, a versenyt piros zászlóval leállították és néhány perccel később újraindították, bár csak 7 körre csökkentve a távot.

Az 1. futam megismétlődésével a Carrasco, Sanchez, Herrera és Beatriz Neila (Ampito / Pata Prometeon Yamaha) alkotta spanyol kvartett volt az, amely az újraindított futamban ismét korai előnyre tett szert a többiekkel szemben. Neila ezúttal éppen lemaradt a dobogóról, míg az olasz Roberta Ponziani (Yamaha Motoxracing WCR Team) és a spanyol Pakita Ruiz (PS Racing Team 46+1) a viszonylag magányos futam után a P5. és P6. helyen végzett.

Herrera és Carrasco voltak a hétvége legjobb pontszerzői, mindketten további 41 bajnoki pontot gyűjtöttek egy-egy első és egy harmadik helyezéssel. Relph-et és Van Aswegen-t a pálya orvosi központjába szállították a 3-as kanyarban történt incidensük után. Az ausztrál a bal alsó lábszárán szenvedett sérülést, míg a dél-afrikai versenyzőt jobb combcsonttörés, combsérülés és jobb vállficam gyanújával szállították kórházba.

129 pontjával Herrera továbbra is vezeti a bajnokságot, de előnye már csak hét pont a második helyezett Carrasco előtt, akinek a második futamgyőzelmével 122 pontra nőtt a pontszáma. A harmadik és negyedik helyen Sanchez (108) és Neila (83 pont) állnak a tabellán.

1. futam győztese: Maria Herrera (Klint Forward Factory Team)
  2. Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team)
  3. A verseny leggyorsabb köre: Sara Sanchez (511 Terra&Vita Racing Team) – 1’53.691 (1. futam)