KiemeltEseményekMotoros túra

Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

Öt napig volt nálam a Benelli 702 S, ezalatt 2000 km-t mentem vele. Horvátországban gurultunk egy jót Márki Csaba szervezésében, így volt benne autópálya és szerpentin is bőven.

Először mikor ráültem, a 163 cm-es magasságomhoz egy kicsit magasnak éreztem a Benelli 702 S-et. Éppenhogy leért róla a lábam. Viszont nagyon jó a súlyelosztása, könnyen kezelhető és az üléspozíciója is megfelelő volt számomra, ezért hamar összebarátkoztunk.

Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

Az ülése kemény, de nagyon kényelmes. 550 km-t simán kibírtam rajta egy nap, és a szerpentineken is jól ki lehetett rajta ülni. A lábtartó eléggé fent van, ezért elég hegyes a térdszög, így a nap végére kicsit elzsibbadt a lábam. Viszont a lábtartó gumírozott elöl és hátul is, így menet közben nem érezni a sor kettes motor rezonanciáját.

A hátsó lábtartó kicsit aszimmetrikus, a kipufogó miatt kijjebb van, de ez nem zavaró. Ha már a kipufogóról van szó, szerintem nagyon jó, morcos, visszadurrogós hangja van, és amúgy elég hangos is, gyárilag 91db-en szól.

Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

A Benelli 702 S motor az én véleményem szerint nagyon dizájnosra sikerült. Hiába olvadt össze a Keeway a Benelli márkával, az olaszos stílust meg tudták tartani.

Ez a gyári zöld szín szerintem nagyon illik a motor stílusához. Elöl  kerek osztott lámpatest található, közepén tetszeleg a Benelli felirat. A fényszóró kitűnően megvilágítja az úttestet. Az irányjelzők ledesek, jól láthatóak annak ellenére, hogy a hátsó indexek nem a megszokott helyen találhatók a faridomon, hanem sokkal lejjebb a hátsó sárvédőn a rendszám felett. Első ránézésre érdekesnek tűnhet, de megszokható.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book
Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

Mivel túra alatt teszteltem, ezért fontos lett volna a pakolhatósága, amivel gyárilag nem kényeztetnek el. A kipufogó miatt nem lehet oldaltáskákat rátenni, egyelőre doboztartó konzol nincs hozzá. Tanktáskát lehetett volna rátenni, de én azt nem szeretem, ezért a hátsó ülésre rögzíthető táska mellett döntöttem.

A tankja 14,5 literes, amit úgy 250 km alatt el is fogyaszt, tehát, úgy 5-6 liter a fogyasztása. Persze ez csuklófüggő. Az üzemanyag szintjelzővel vigyázni kell, mert egy kicsit csalóka. Az üzemanyag visszajelző a tank feléig megfelelően mutat, utána meg hirtelen leesik és sürgősen (50 km) utána  kell tölteni.

Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

A motort egy új fejlesztésű, sor kettes blokk hajtja, ami 754 ccm ,76 LE és 67 Nm-t tud leadni. Ez elsőre kevésnek tűnhet, de nem az. Én nagyon élveztem a vele való motorozást. Főleg úgy, hogy nincs benne kipörgésgátló és így néha megriszálta a hátulját.

Jól gyorsult, a váltója finoman és pontosan váltott. A súlya kicsit nehéz, 226 kg, ami azt jelenti, hogy van benne anyag. A súlyelosztása nagyon jó, így menet közben egyáltalán nem észrevehető. Imádta a kanyarokat, nagyon jól lehetett terelgetni.

Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

A futóműve Marzocchi gyártmányú, ami eléggé feszes, a jó utakat nagyon szereti. A rossz utakon pattogóssá válik, ami orvosolható a hátsó rugóstag beállításával. Az első teleszkóp nem állítható, viszont az gyárilag is tökéletesre van hangolva. A fékekről nem is beszélve, azok fantasztikusak.

Elöl két 320 mm-es nagy tárcsája van, Brembo, radiális, négy dugattyús, ABS-es féknyereggel van szerelve. Hátul egy 260 mm-es tárcsa van egy dugattyús féknyereggel.

A műszerfala végtelenül egyszerű, de jól átlátható, digitális, minden fontos infó rajta van, de módokat nem tudunk rajta állítani, mert nincsenek. Csak nullázni tudjuk a kilométer óra állást, meg mérföldre átváltani az órát.

Szezonzáró motoros túrám Horvátországba egy Benelli TRK 702S nyergében

Az óra elején található egy kis plexi, ami éppen hogy elterel egy kis menetszelet. Szerencsére a Puig gyárt hozzá nagyobb szélvédőt, így a szélvédelmen lehet javítani.

A kezelőszervek is végtelenül egyszerűek, jól kézre esnek, és van rajta elakadás jelző is. Van egy-egy vak gomb, mind a jobb mind a bal oldalon, amire gyárilag semmi nincs bekötve, de utólag lehetséges akár ködlámpát vagy ülésfűtést is rákötni, a tulajdonos idényeitől függően.

Összességében nagyon meg voltam elégedve ezzel a Benellivel, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Butított verziója nincsen, úgyhogy ezt a motort csak A kategóriájú jogosítvánnyal  lehet vezetni.

Benelli TRK 702S Műszaki adatok

  • Motor: Soros 2 hengeres, négyütemű, vízhűtés, DOHC 8 szelep
  • Hengerűrtartalom: 698 ccm
  • Maximális teljesítmény: 51,5 kW (70 LE) / 8000 rpm
  • Maximális nyomaték: 70 Nm / 6000 rpm
  • Sűrítés: 11,6:1
  • Furat x löket: 83 x 64,5 mm
  • Kenés: Olajteknő
  • Üzemanyag-ellátás: Injektor
  • Kipufogórendszer: Katalizátoros, lambdaszonda (EURO 5)
  • Kuplung: Olajfürdő
  • Váltó: Mechanikus,6 sebesség
  • Hajtás: Lánchajtás
  • Gyújtás: ECU-TLI
  • Gyújtógyertya: NGK CR8E
  • Indítás: Elektromos önindító

Váz

  • Váz: Acél
  • Első felfüggesztés: Fordított villa 50mm
  • Első teleszkóp út: 140 mm
  • Hátsó felfüggesztés: Hátsó lengőkar központi lengéscsillapító, rugó előfeszítés állítható
  • Hátsó teleszkóp út: 50 mm (keréknél 168 mm)
  • Első fék: Dupla tárcsás 320 mm, 2db 4 dugattyús féknyereg,ABS
  • Hátsó fék: Szimpla tárcsás 260 mm, dupla dugattyús féknyereg,ABS
  • Első felni típus: Küllős alumínium ötvözet
  • Első felni méret: 17” x MT 3,50”
  • Hátsó felni típus: Küllős alumínium ötvözet
  • Hátsó felni méret: 17” x MT 3.5”
  • Első gumi: 120/70 R17
  • Hátsó gumi: 160/60 R17

Méretek

  • Hosszúság: 2200 mm
  • Szélesség: 925 mm
  • Magasság: 1390 mm
  • Ülésmagasság: 790 mm
  • Tengelytáv: 1505 mm
  • Hasmagasság: 175 mm

Egyéb

  • Önsúly: 239 kg
  • Tank kapacitás: 20 L (tartalék 3 L)
  • Fogyasztás: 4,6L/100km
  • Maximális terhelhetőség: 202 kg
  • Maximális sebesség: 180 km/h

Irj cikket a Csajok a motoron oldalra!

Nánási Noémi

Noemi

Noémi nem újságíró, neki a motorja a "Szihológusa". Jelenleg egy Suzuki GSR750-et hajt, hobbiból motorokat tesztel a Csajokamotoron.hu számára és motoros túrákat is vezet.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük