EseményekHírekMotorverseny

Rossi Moor Aragonban bebizonyította, hogy ott a helye a FIM JuniorGP Moto2-es kategóriájának a legjobbjai között

A Révész Racing PolyglassUSA amerikai–magyar pilótája az MMR Team színeiben kapott lehetőséget az elmúlt hétvégén, hogy részt vegyen a FIM JuniorGP Moto2-es aragoni, és november 24-i valenciai versenyén. Ezzel a 3 versennyel (a harmadik Valenciában lesz november 24-én), Rossi megkezdte a felkészülését a jövő évi FIM JuniorGP versenysorozatra az MMR Team pilótájaként.

A Révész Racing Polyglass USA idén 17 éves pilótája szeptemberben Amerikából költözött vissza Spanyolországba, hogy folytassa útját a MotoGP-be. Rossi október első hetében ült fel először a Moto2-es versenymotorra, és kezdte meg az ismerkedést, és az edzéseket ezzel a motorral.

Rossi Moor versenyhétvégéje nagyon jól indult, a szombati első időmérő edzést a harmadik pozícióban zárta, így garantált volt számára a Q2-be jutás. Rossi a kvalifikáción a 6. helyet szerezte meg, ami a Révész Racing Next Generation Riders Team és a MMR Team minden várakozását felülmúlta.

A vasárnapi első verseny első körei olyan tempót diktáltak Rossi számára, amelyet könnyen fel tudott ugyan venni, de Rossi hamar ráérzett, hogy a Pirelli gumik hogyan viselkednek versenyhelyzetben, és nem akarta, hogy a gumik hamar elkopjanak, és a verseny végén ne tudjon biztos tempót motorozni.

A Révész Racing tehetsége végül mindössze 0,055 századdal marad le a 8.helyről, és végül a 9. helyen intették le. A futamot a spanyol Alberto Ferrández nyerte, végig csatázva a szintén spanyol Eric Fernández és az olasz Alberto Surra -val.

A második versenyre délután került sor. Az időjárás csak úgy, mint délelőtt nagyon kedvező volt, és ennek a versenynek is szárazon, 24 fokban kezdhettek neki a mezőny résztvevői.

Rossi Moor rajtja olyan jól sikerült, hogy az első kanyart már a 4. helyről vette be. Az első körben már a 3. helyen motorozott megelőzve Mattia Casadeit. A nagyon szoros és gyors kezdés után Rossi úgy döntött, hogy az első körökben a gumik kímélésére összpontosít, hogy aztán a verseny vége felé a jobb állapotú gumik előnyeit ki tudja használni.

A tizedik körben az előtte lévő Fernández a kopott hátsó gumik miatt előbb fékezett a vártnál, amit Rossi már nem tudott lereagálni, és a 12-es kanyarban nekiment az előtte lévő spanyolnak, és mindketten a kavicságyon fejezték be a versenyt, szerencsére komoly fizikai sérülés nélkül.

A futamot az első győzelmét ünneplő Roberto Garcia nyerte meg, a spanyol Unai Orradre, és az olasz Alberto Surra előtt.

Rossi Moor a versenyhétvégéről:

„A szombat nehéz nap volt számomra, mivel egész nap esett az eső, ezért nagyon rövid idő alatt kellett alkalmazkodnom a motorhoz nedves körülmények között. A rajtrács hatodik helye nagy önbizalmat adott a vasárnapi versenyekre. Az első versenyen szerintem jól teljesítettem, mivel ez volt az első hivatalos versenyem ebben a nagyon erős mezőnyben, nagyon elégedett vagyok a kilencedik helyezésemmel.

A második futamban jól rajtoltam, aztán megpróbáltam olyan tempót találni a körön, amivel a dobogóért harcolva a verseny végére érhetek. Sajnos a 10. körben a 12-es kanyarban az ellenfelem a vártnál korábban fékezett, és összeértünk majd mindketten elestünk. Nagyon csalódott vagyok, mert a dobogó elérhető közelségben volt. Szeretnék gratulálni Mattiának (Volpi) az elért negyedik helyhez.

Massimiliano Morlacchi (csapatmenedzser):

„Nagyon elégedett vagyok Rossival, és Rossi tapasztalatlansága ellenére nagyon gyorsnak bizonyult, csak azt sajnálom, hogy a második versenyen elesett, mert igazán harcolhatott volna a dobogóért. Valenciában azonban folytatjuk közös munkánkat.”

A Révész Racing 17 éves pilótája Rossi Moor ezen a hétvégén minden várakozás felett teljesített, és bebizonyította, hogy ott a helye a FIM JuniorGP Moto2-es kategóriájának a legjobbjai között!

A következő verseny Valenciában lesz, ahol a FIM JuniorGP Moto2-es kategóriájának utolsó versenyén láthatjuk Rossit versenyezni november 24-én.