Ha te is fázós vagy: Téli motoros kesztyű és fűthető kabát nem csak motorozáshoz
Még befelé mentünk a télbe, mikor megrendeltem magamnak azt a fűthető kabátot és téli kesztyűt a Banggoodról, amiről most szó lesz. Azóta magam sem tudom, milyen évszak is van, mindenesetre már eddig is jó hasznát vettem mindkettőnek.
Mostnanában már nem motorozom télen, ha nem muszáj, de emlékszem azokra az időkre, amikor a puzzle mintás Steedemmel egyetemre jártam, mit nekem jég, mit nekem hó. Sőt, egyszer még a Vodafone (már le merem írni, mivel megszűnt ez a márka) bevezető reklámkampányában is motoroztunk piros zászlókkal a karácsonyi csúcsforgalomban többedmagammal. A Wikipédia szerint 1999 november 30-án idították el a szolgáltatást Magyarországon. Na az sem most volt.
(Amúgy most hogy ezt leírtam, felmerült a kérdés, hogy vajon ki kapta a pénzt azért, hogy lelkesedésből megfagytunk a motoron. Na mindegy. Fiatalság, bolondság…)
Milyen jól jött volna akkor egy fűthető kabát vagy legalább egy rendes kesztyű. Nem is emlékszem, mi volt rajtam, csak arra, hogy egy-egy „kör” végén mindig megálltunk egy benzinkútnál valami forró folyadékot magunkhoz venni. Az is egy megoldás persze, de csak ámulok, hogy manapság mennyivel jobb megoldások léteznek.
A motoros kesztyűim evolúciója
Ahogy arról már korábban is írtam, nálam a motoros kesztyű szemmel látható evolúción ment keresztül egész onnan, hogy még nem motoroztam, de már motorosnak szerettem volna látszani, mert az menő, odáig, hogy egy rendes túrán az Alpokban jó lenne, ha nem fagyana le a kezem, mert akkor nem tudok váltani. És aztán jöhetett az, ami hétköznap is praktikus és hasznos, utána az, ami divatos, és végül az, ami kényelmes, és ezek a tulajdonságok még véletlenül sem keresztezték egymást. Na jó, azért ez túlzás…
Viszont teljesen jól kirajzolódik ebben a sorban, hogy egyetlen olyan kesztyüm sem volt soha eddig, ami vízálló. Illetve ez nem teljesen igaz, mert volt egy louisos latex kesztyű-csizma szettem, amit a motoros kesztyűre (illetve a cipőre) kell felhúzni. Na az garantáltan 100% vízálló volt. Egész addig, míg egy meleg nyári napon Horvátországban a Nescafé és az eső kellemes, langymeleg elegyet nem képezett az oldaltáskámban (vagyis lefőtt a kávé, csak nem jó helyen), ami egyszerűen megette a latexet… (Nem akarom tudni, mi van a kávéban. Vagy az esőben.)
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book. |
És akkor most, 30 évvel a motoros jogosítványom megszerzése után elérkezett az az időpont, amikor ezt a hiányosságot is pótoltam. Nem leszek álszent, nem magamtól jutott eszembe, hogy szükségem van egy vízhatlan, meleg, téli motoros kesztyűre. Lehet, hogy a Banggood emberei is olvasták a korábbi cikkemet, és rájöttek, hogy ilyenem még nincs.
Na most már van.
Nézd meg a videót is!
Sefzone Unisex képernyő érintős, vízhatlan téli kesztyű
Azért az jó érzés, amikor egy termékben egyesül mindaz, amire szükséged van itt és most. Mondjuk 1995-ben még a mobiltelefon is csak gyerekcipőben járt (’99-ben jött be a Vodafone, emlékszel?), az sem volt érintőképernyős, csak egy nagy bumszli féltégla jó nagy gombokkal. Nem volt szükség olyan kesztyűre, amit a képernyő is érzékelni tud.
És persze akkoriban is lett volna igény egy olyan mindenttudó kesztyűre, ami amellett, hogy meleg, kényelmes, puha belül, még ráadásul vízálló is, de közben könnyű és kis helyen elfér. Ha létezett is ilyen, azt én az aerobic edzői fizetésemből nem tudtam kifizetni, így maradtak a szükségmegoldások.
Erre itt van ez a szuperkönnyű Sefzone kesztyű, aminek műbőr erősítésű a tenyere, a mutatóujja mindkét oldalon képernyőérzékeny anyaggal van bevonva, a belseje pihe-puha, és még vízálló is. És olyan extrák vannak rajta, mint a csuklópánt, amivel kényelmesen rászoríthatjuk a kabát ujjára, hogy ne süvítsen be a szél, a kis csatt, amivel a két kesztyű összepárosítható, hogy ne vesszenek el külön.
A kedvenc funkcióm az a gumi, amivel a csuklónkra rögzíthetjük, hogy ha pl. egy benzinkútnál megállunk takolni, ne kelljen azon gondolkodni, hogy hova tegyük le a kesztyűt, hogy ne tűnjön el amíg fizetünk. Csak lehúzzuk, és fityeg a kesztyű a karunkon, mint amikor gyerekkorunkban anyukánk egy cipőfűzővel belekötötte a kabátunk ujjába a kesztyűt ugyanebből az okból.
Az egyetlen hiányossága, ha a motorozás szempontjait nézzük, hogy nincsenek benne protektorok, de ahogy a motoros ruháimat rendszeresen viselem téli sportokhoz, úgy ezt a kesztyűt is úgy ajánlják, hogy mindenféle kinti elfoglatsághoz hasznos, így a motorozás mellett síelni, kirándulni, horgászni is elmehetünk benne hideg időben.
Ráadásul nagyon jó áron adják. Ennyi pénzért még 1995-ben is vettem volna egyet. Ha a BGHUHJ24 kuponkódot használod ezen a linken, most 4097 Forintért megkapod.
TENGOO HJ-21 fűthető dzseki 21 fűtött zónával
Aki motorozott már igazán hidegben, az tudja, hogy a menetszél a legnagyobb ellenség motoron. Hiába vagy rétegesen beöltözve, ahogy megindul alattad a gép, minden kis résen beszivárog a hideg levegő a ruháid között, és mivel szemből jön a menetszél, elsősorban a mellkasunk felől kezdünk el fázni.
Régebben, amikor még nem voltak ilyen modern motoros felszerelések, ezt úgy oldottuk meg, hogy egy újságot hajtogattunk be a mellkasunkhoz. A magazinok jobban szigeteltek, mint a napilapok, bár jóval drágábbak is voltak. Azok, akik megvették, gyűjtötték őket, napilapot meg használtan is könnyű volt szerezni. (Nem véletlen, hogy sokan WC papír helyett is a napilapokat használták, ahogy pl. a nagyszüleim is.)
A modern korban a réteges öltözködés sem ugyanaz már, mint régen, amikor valóban egymásra halmoztunk minden meleg holmit, majd ráhúztunk valami vízhatlan/szélálló kabátot. A végeredmény egy Michellin-babával volt összetéveszthető, ami nem igazán szerencsés miközben kényelmesen kellene ülnöd egy motoron, amit ráadásul te irányítasz. Ha megállsz lever a víz, ha eliundulsz, akkor meg rádfagy az izzadtságod. Aztán irány a tüdőszanatórium!
A modern aláöltözők szerencsére már olyan technikai anyagból készülnek, amelyek egyszerre tartják a hőt és elvezetik az izzadságot, vékonyak, így nem érzed magad kötözött sonkának, ha felveszed a bőrruhád alá. Sőt, kifejezetten javasolt is ilyet hordani, ha nem akarod, hogy az izzadságtól rádtapadt bőroverállt pajszerral feszegesék le rólad, de az nem télen van, hanem nyáron.
A téli thermo kabátok szabása olyan, hogy hogy simán elfér alatta még 1-2 réteg. A különböző szűkítő hevederekkel saját magadra formálhatod, így a protektorok is ott maradnak, ahol dolguk van. Azonban hiába van a thermobélés, ezeknek a kabátoknak is van egy hőmérséklet határa, ami alatt már nem segítenek.
Na ilyenkor jön jól ez a fűthető kabát, amit a Baggood-ról rendeltem.
Amikor kicsomagoltam, el sem tudtam képzelni, hogy működik, hiszen nem látszik rajta semmi kütyü. Vártam, hogy lesz rajta valami USB csatlakozó, mint pl. a világítós cipőknél, de semmi ilyet nem találtam. Végül a 11 éves fiam világosítot fel, hogy nézzem meg a belső zsebet, mert ott szoktot lenni a csatlakozó. És valóban, a belső zseb rejti a varázslatot.
Ekkor még mindig azt hittem, hogy majd bedugom a töltőbe, feltöltődik, és mehetünk ki a hidegbe, azonban tévedtem. A kabát nem tölthető, hanem folyamatos töltést igényel. Ahhoz, hogy működjön, szükség van egy 5V, 10000 mA PowerBank-re, ami elfér a kabát zsebében, így folyamatosan bedugva működik.
A bekapcsolást a bal melle fölött található konzolon keresztül tudjuk megejteni, ugyanitt tudjuk kiválasztani a fűtés intenzitását és azt is, hogy éppen melyik zóna melegítsen.
Na ez nekem már nagyon futurisztikus volt így, de azért végülis könnyen megugrottam ezt a kihívást is.
A kabát maga egy egyszerű, fekete steppelt dzseki, ami viszonylag vékony, tehát simán elfér bármilyen kabát alatt, ami alá máskülönben egy pulóvert vennénk. Annyival praktikusabb a fűthető dzseki, hogy így a hőmérsékletet saját magunk vezérelhetjük: ha motorozás közben hideg szél fúj, feltekerjük a legerősebbre, ha pedig gyalogolni kell, vagy netán bemegyünk egy benzinkúthoz, akkor alacsonyabb fűtési fokozatot választhatunk.
Ugyanígy van ez a zónák kiválasztásával is: van, akinek a háta fázósabb, van akinek az alkarja izzadós… ennél a kabátnál mindenki magára formálhatja, hogy hol szeretné érezni a meleget és hol az eredeti hőmérsékletet.
A kabát bélése egy ezüst színű, hővisszaverő réteg, tehát még azután is tartja a meleget egy darabig, miután lemerült az energiaforrásunk. Ha hosszabb ideig hidegben leszünk, érdemes olyan powerbank-et használni, ami hosszabb ideig bírja (És nem árt feltölteni, mielőtt eluindulunk, és ami nagyon fontos, hogy ne valami hatalmas, súlyos darabot válasszunk, mert egész úton húzni fogja a zsebünket.
A kabát a zseben található leírás alapján nem bírja a nedvességet, ezért ha víz éri, azonnal ki kell kapcsolni és kihúzni a powerbankből. Máshol azt olvastam, hogy vízálló… ezt nem próbáltam, úgyhogy nem tudom, de én inkább egy vízálló kabát alatt viselném, biztos ami biztos.
Szerintem érdemes kipróbálni, ráadásul most a BGHUHJ23 kuponkóddal 15580 Ft ért a tied lehet a fűthető kabát EZEN A LINKEN!
Én most csak ezt a két dolgot próbáltam ki, de meglepődtem, hogy mennyi mindet kapni, ami a motorozásunkat még komfortosabbá teszi télen:
- TENGOO Téli USB újratölthető fűtött talpbetét, 3 fokozatban állítható kültéri sportokhoz
- TENGOO fűtött hosszú zokni, akkumulátor élettartama akár 65 ° C-ig, meleg sport pamut zokni téli szabadtéri sportokhoz
- TENGOO Téli érintőképernyős kesztyű USB csatlakozóval, Vízálló szélálló Kültéri téli tevékenységekhez
- TENGOO 11 fűtött aláöltöző, téli, meleg USB töltős, elektromos póló felnőtt hosszú ujjú plüss fűtött felső
- TENGOO HZB-11 fűtött mellény USB-töltős, állítható övvel
Te milyen felszerelésben motorozol télen? Egyáltalán motorozol télen?
A cikk affiliate linkeket tartalmaz, ami azt jelenti, hogy a vásárlásokból jutalékot kaphatok, de ez a vásárlónak nem kerül többlet költségbe, sőt, néhány esetben kedvezményt jelent.