fbpx

Gál Lili #4 – Magyar siker a szlovák bajnoki motokrossz sorozatban

gal lili szlovak bajnoksag 2018 12„JESKOVA VES”

Szintén csütörtökön a nyaralást megszakítva indultunk haza, és már délután Ácson edzettünk a hétvégi versenyre. Edzés közben megdobott egy padka, és ahogy lecsúszott a lábam a lábtartóról, a motor kirántotta a vállamat. Akkor melegen még nem tűnt vészesnek, folytattam is az edzést, másnap reggel viszont már alig bírtam felemelni a kezemet.

A pontokat számolgatva egy 5. és egy 6. hellyel is megmarad a dobogó, ezért úgy döntöttünk, hogy talán két nap pihenő és egy kis stabilizálás után csak neki vágunk a versenynek. Szombaton itt viszont egy jól előkészített pálya várt, és egy szintén váll-sérült versenytárs. Kínunkba csak nevetni tudtunk, hiszen neki a jobb, nekem pedig a bal vállam volt felkötve. Még vicceltünk is, hogy kettőnkből egyet össze lehetne rakni.

A versenynapra az adrenalin elvitte a fájdalmat, és majd 2 másodperccel nyertem az időmérőt. A hőség ellenére szinte „éltem” a pályát.

Az első futam startja ismét nem sikerült a nagyobb motorok ellen és negyediknek fordultam el. Az első körben már sikerült előznöm és üldözőbe vennem a vezető motorokat, de két kör kellett, míg a harmadik és második versenyzőn áthámoztam magam.

gal lili szlovak bajnoksag 2018 9Utolérve az elsőt tudva, hogy nekem mind két futam kell a végső győzelemhez, még eltalálta egy kő a vállamat. Sajnos ilyenkor elcsukod a gázt egy pillanatra, ami a motorsportban rögtön másodperceket jelent, így nem sikerült a bravúr és egy motorhosszal másodiknak intettek le.

Őszintén mondom elsírtam magam, mert tudtam, hogy a legfényesebb érem elúszott. Összetörve ülve a depóban, persze egyből fájt, meg meleg volt, meg minden bajom volt, meg ne szóljatok hozzám….

gal lili szlovak bajnoksag 2018 11Apa ott is hagyott, majd egy fél óra múlva visszajött és azt mondta, hogy nem az a lényeg, hogy hol végzek, hanem, hogy hogy érzem! Szeretetből csináljam és élvezzem hisz délelőtt „éltem” a pályát! Az is eldőlt, hogy bármi is történik a 3. hely már az enyém. Nem, nem a harmadik hely az enyém, hanem ez a nap, és meg fogom nyerni a versenyt!

A 2. futamban rögtön bestartoltam a vezető motoros mögé és két kör után át is vettem a vezetést, amit sikerült is a futam végéig megtartanom. Így két győzelmet arattam aznap, megnyertem az utolsó versenyt és visszanyertem a hitemet is!!!

gal lili szlovak bajnoksag 2018 1A díjátadó érdekes volt, mert a verseny díjátadója után rögtön átadták az év végi kupákat is, így a bajnoki sorozatot lezártuk a 3. összetett helyezéssel. Az egyik szemem sír, a másik meg nevet, hisz csak egy karnyújtásnyira volt a legfényesebb érem, de legalább maradtak álmok és célok a következő időre is!