EseményekHírekMotorverseny

A WorldWCR akciódús 2. futama Carrasco győzelmét hozta

A női gyorsaságimotoros világbajnokság hétvégi, Cremona Circuit-en rendezett versenyén négy versenyző mindent megtett a győzelemért. A dobogó legfelső fokára végül Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team) állhatott fel. A spanyol versenyző mellett a helyi Roberta Ponziani (Yamaha Motoxracing WCR Team) és az ausztrál Tayla Relph (Tayco Motorsport) szerepelt a második és a harmadik helyen.

A verseny csalódást keltő véget ért Maria Herrera (Klint Forward Factory Team) számára, aki Ana Carrascóval együtt vezetett az utolsó körig. Ahogy felkészült az utolsó kanyarok beállítására, Herrerának nem csak Anával, hanem Ponzianival és Sara Sanchezzel (511 Terra&Vita Racing Team) is meg kellett küzdenie, akik utolérték az élen haladókat, és ugyanúgy az első három helyért küzdöttek a WorldWCR (FIM Women’s Circuit Racing World Championship) hétvégi futamán.

Az utolsó pillanatig tartó küzdelem e négy versenyző között sajnos azzal végződött, hogy Herrera és Sanchez is kiesett a 11-es kanyarban, ami azt jelentette, hogy Carrasco megszerezte idei harmadik győzelmét, míg az olasz Ponziani ünnepelhette első WorldWCR dobogóját, amit a hazai versenyén ért el. Az utolsó körös incidens idején az ötödik helyen motorozott, miután a kilencedik helyről felküzdötte magát a mezőnybe, így Relph volt az, aki megszerezte az utolsó dobogós helyet. Az ausztrálnak ez az első top három helyezése a 2024-es szezonban.

Az első öt helyezettet a spanyol Beatriz Neila (Ampito / Pata Prometeon Yamaha) és a wildcard-os Avalon Lewis (Carl Cox Motor Sports) zárta. Az új-zélandi versenyző egész hétvégén erős teljesítményt nyújtott első WorldWCR szereplése során. A vasárnapi futamgyőzelemmel és a hétvégén szerzett összesen 41 pontjával Carrasco átvette a vezetést a bajnoki tabellán (163 pont), kilenc ponttal megelőzve Herrerát.

Női Gyorsaságimotoros Világbajnokság Cremona 2024 szeptember 21-22. Ana Carrasco

Mindkét versenyzőt, Sanchezt és Herrerát is megvizsgálták a pálya orvosi központjában a bukásukat követően. Sara jobb csípőhorzsolást szenvedett, míg Maria nyakrándulást és zúzódást szenvedett, és további vizsgálatokra a cremonai kórházba szállítják őket.

A baleset okozásáért felelősnek ítélt Sanchez hosszú körbüntetést kapott, amelyet a következő, Estorilban megrendezésre kerülő versenyen kell letöltenie. Mallory Dobbs (Sekhmet Motorcycle Racing Team), Jessica Howden (Team Trasimeno), Luna Hirano (Team Luna) és Sara Varon (ITALIKA Racing FIMLA) a verseny korai szakaszában szenvedtek balesett, ami azt jelenti, hogy ők szintén nem értek célba.

Alyssia Whitmore-t (Sekhmet Motorcycle Racing Team) a szombati versenyen történt bukás után a cremonai kórházba szállították, ahol megállapították, hogy nincsenek súlyos fejsérülései. A röntgenfelvételek szerint Lissy jobb csuklótörést szenvedett, valamint zúzódásokat a mellkas, a törzs és a lábak területén. Whitmore éjszakára kórházban maradt megfigyelésre.

WorldWCR (FIM Women’s Circuit Racing World Championship) bajnokság állása:

A hat fordulóból négy után Carrasco 163 ponttal vezeti a bajnokságot. Mindössze kilenc ponttal lemaradva Herrera a második 154 ponttal, őt követi Sanchez (128) és Neila (107 pont).

Kulcs események:

• Pole pozíció: Maria Herrera (Klint Forward Factory Team) – 1’41.152
  • 1. futam győztese: Maria Herrera (Klint Forward Factory Team) – 1’41.152
  • 2. futam győztese: Ana Carrasco (Evan Bros Racing Yamaha Team)
  • Futam leggyorsabb kör: Ana Carrasco – 1’40.649 (2. verseny)

Ana Carrasco | Evan Bros Racing Yamaha Team

„Nagyon boldog vagyok, mert Cremonában az volt a célunk, hogy növeljük a pontszámunkat, és ez sikerült. Nagyon kemény verseny volt a mai, de ugyanazt a stratégiát alkalmaztam, mint tegnap, és már a verseny elejétől kezdve próbáltam az élre kerülni. Volt néhány probléma a hátsó tapadással, de ezt kezelni tudtam, és nagyon elégedett vagyok az eredménnyel. Maria és én keményen küzdöttünk, sokszor megelőztük egymást; csak az volt a szerencsétlenség, hogy pont a végén bukott. Mind a négyen keményen hajtottunk az utolsó szektorban, és mindannyian megpróbáltunk elsők lenni abban a kanyarban. Természetesen remélem, hogy Maria és Sara jól vannak, de elégedett vagyok a hétvégi eredményeimmel. Az is fontos, hogy két fordulóval a vége előtt átvettük a vezetést a bajnokságban. Jó látni néhány új arcot is a dobogón, nagyon örülök Robertának és Taylának.”

Forrás: FIM, Yamaha Racing