EseményekHírekMotorverseny

Zanócz Noel Európa-bajnok lett a motokrossz európa-bajnokság 125-ös géposztályában

Körömrágós izgalmakat hozott az EMX125-ös kategória utolsó futama a hétvégén Cózarban. A magyar junior-világbajnok Zanócz Noel három pontos előnnyel várta a végső összecsapást a holland Gyan Doensennel szemben.

Az EMX125-ös kategória rajtjánál a holland indult el jobban. A harmadik helyen kezdte meg a futamot, miközben a magyar fiú az ötödik helyen motorozott. Zanócz zseniális versenyzéssel, fantasztikus nyomokat használva előzte meg az ellenfeleket, egészen a második helyig felmotorozott. Aztán a futam utolsó harmadában Franesco Bellei, Doensen csapattársa begyújtotta a rakétákat: elment Noel mellett, és az addig vezető Simone Mancinit, Noel csapattársát is megelőzte.

Doensen nem tudta tartani az első három tempóját, így egy percig sem volt veszélyben a magyar Európa-bajnoki cím. Sőt, Noel az utolsó körökben még csapattársát, Mancinit is megelőzte, így Bellei mögött a második lett a mindent eldöntő futamban, amivel megnyerte a hétvégi összetettet és az EB-címet is. 7 ponttal gyűjtött többet a magyar fiú a holland vetélytársnál.

Sporttörténelmi pillanat! Zanócz Noel megnyerte ebben az évben a motokrossz 125 köbcentis kategória legrangosabb címeit: a VB-arany után az EB-aranyat is a mi fiúnk nyakába akasztják!

Katona a legjobb tízben

A 17 esztendős Zanócz Noel mellett egy másik magyar versenyzőért is izgulhattuk egész évben a 125-ösök Európa-bajnoki mezőnyében. Az idén 14. életévét betöltő Katona Áron a mezőny egyik legifjabb tagjaként vágott neki az erőpróbának (EMX125-ben 13-17 éves motorosok versenyezhetnek). Szuper eredményeket hozott az ajkai fiú, a pontvadászatban az előkelő hetedik helyen végzett.