EseményekHírekMotorverseny

MAMS: Sikeresen zárult a magyar bajnokság IV. fordulója a horvátországi Grobnikban

Augusztus 9-11. között rendezték a Magyar Bajnokság IV. fordulóját a horvátországi Grobnik pályán. Az esemény izgalmas versenyeket és emlékezetes pillanatokat hozott a motorsport szerelmeseinek.

A Magyar Motorsport Szövetség (MAMS) Gyorsasági Szakága 2024-ben pénzdíjas bajnokságot szervezett, amelynek legutóbbi állomása a Grobnik versenypálya volt.

A hétvége során a pilóták fantasztikus teljesítményt nyújtottak az egyedi karakterisztikájú versenypályán. Az időjárás kedvező volt, ami lehetővé tette, hogy minden futamot száraz pályán rendezzenek meg. A versenyzők között szoros küzdelmek alakultak ki, ami hatással volt a magyar bajnokság pontversenyére. Egyes kategóriákban az utolsó forduló előtt szorosabb a pontverseny, így az V. fordulóban minden egyes megszerzett pont kulcsfontosságú lehet a bajnoki cím szempontjából.

A hétvége legsikeresebb Magyar Kupa résztvevője 600-as kategóriában Kun Csaba lett. Jelenleg a 600-as kupa pontállást vezeti, Grobnikban mindkét Magyar Kupa Futamot megnyerte. Ez az első éve 600-as motoron, korábban a 300-as sorozatban versenyzett.

„Nagyon jól éreztem magam az egész hétvégén, minden rendben ment. Sikerült a motor beállításokat már a csütörtöki szabad edzéseken eltalálni, pénteken még finomíttattunk az áttételen, hiszen erre a pályára nagyon nehéz eltalálni, mivel szinte minden második kanyar eszméletlenül tempós.” – árulta el Csaba.

„Szombaton már magabiztosan keltünk fel, de már az adrenalin az egekbe volt hiszen korán reggel időmérő volt. Összeállt teljesen a kép, a pálya, a motor, minden rendben ment és a szokásos SC-X gumi keverékkel mentem egész hétvégén, ami mindig beválik.” – mondta el a hétvége egyik legeredményesebb magyar résztvevője.

MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 07 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 05 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 02 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 03 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 01 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 06 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV cimlap MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 09 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 04 MAMS Gyorsasagi Magyar Kupa IV 10

„A versenyen csak a saját tempómat motoroztam, nem kockáztattam semmit, nem mentem bele hülyeségbe, ez volt a cél és meg is lett az eredménye! A legjobb tanács, amit kaphattam valaha hogy „az időmérő nyeri meg a versenyt”, óriási előny jó pozícióból rajtolni, így végül ezzel a stratégiával mind a kettő versenyt el tudtuk hozni a Magyar Kupában!” – fejezte be a forduló értékelését.