fbpx
EseményekMotorverseny

Vér, veríték, könnyek – Volt minden a 40. Dakar Rallyn

A már évek óta az élmezőnyben motorozó spanyol versenyző elégedett volt csapatával és KTM 450-es gépével. Laia Sanz a 15. helyen végzett, és lendületét nem vesztve várja a jövő évi megmérettetést.

Magyar motorosaink közül idén sajnos csak a 8. szakaszig izgulhattunk Dési Jánosért, és Horváth János is már a második napon búcsút mondott a Dakarnak. A már évek óta a motorosok között rajthoz álló Dési elég rosszul tűrte a magasságot, így volt, hogy rosszul is lett, félre kellett állnia. Már-már látta a Dakar Rally végét, csupán csak néhány nap volt hátra, és túl is volt a legkeményebb szakaszokon, mikor hatalmasat bukott és eltörte a vállát, melyet Budapesten műtöttek meg.

A külföldi színekben versenyző magyarok, Gyenes Emánuel és Saghmeister Gábor sikeresen célba ért, bár gondjaik nekik is akadtak szép számmal. A romániai magyar Gyenes számára a legnagyobb kihívást a homokos terep jelentette, de annak ellenére, hogy lebetegedett, egyre jobb helyezésekkel végzett napról-napra, és a verseny végén az előkelő 23. helyet tudhatta magáénak.

A Szerbiát képviselő Saghmeister Gábor technikai hibákkal küzdött. Egy váltóhiba jócskán hátráltatta az előrehaladásban. Az eső és a homokdűnék nagyon kimerítették, és véletlenül még egy autós versenyző is nekiment, így egy lábsérüléssel kellett folytatnia útját, de mindennek ellenére sikeresen teljesítette a Dakar mindegyik szakaszát, és a 79. hellyel büszkélkedhet.

A motorosok között első helyen az élete első Dakar Rally győzelmét megszerző, osztrák Matthias Walkner végzett, míg a korábbi évek sztárja, Toby Price csak a dobogó harmadik helyére állhatott fel az argentin Kevin Benavides mellett, aki idén a második lett.

Az utolsó nap 120 kilométeres levezető távja még a maradék energiát is kisajtolta mindenkiből. Az eredetileg 129 motoros indulóból közel nyolcvanan estek ki. A quadosok között csak a cseh Olga Rouckova ért célba. Ő a 24. helyen végzett, míg a másik női quados, Suany Martinez kiesett. Az SXS kategóriában idén debütáló Camelia Liparoti csapattársával a 6 célba jutó között az 5. helyet tudhatta magáénak.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

Bizonyára minden versenyző meggyőződött idén arról, hogy mindig van keményebb, és nehezebb útvonal és körülmény. Ezek után vajon milyen pokoli útvonalat találnak ki a 41. Dakar Rallyra a szervezők? Izgalomban és küzdelemben nem lesz hiány, az biztos!

0 0 votes
A cikk értékelése

Páros motoros karkötők a CsamShopban

NaNa

NaNa

Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt