CsajokKiemeltMotoros divat

A sisakod a koronád: Milyen motoros bukósisakot válasszanak a nők?

Milyen motoros bukósisakot válasszak Track Angels

Lófarkak, cicafülek és egyéb designosnak gondolt izék

A sisak gyártók csak úgy tudják garantálni azt a minőséget, amelyre vizsgáztatják a sisakot, ha egyéb kiegészítőkkel nem ragasztgatja az ember tele. Ami egy motoros felvonuláson jól néz ki, az cserébe az országúton rontja a védelmi szintet. Ne legyenek illúzióid, ha egy műanyag vackot teszel a sisakod tetejére, az pont olyan lesz esésnél, mintha egy ilyen alakú tárggyal találkozna először a sisakod.

Használt vagy új bukósisak?

Nem feltétlenül muszáj új bukósisakot venned, de mindenképp mérlegelned kell ezt a lehetőséget. A használt kobakvédők előéletét sokszor nagyon nehéz megismerni, sajnos nem minden eladó korrekt ebből a szempontból.

Persze vannak esetek, amikor az eladás oka egyszerűen csak egy „válás”: ex-barátnő párszor utasként viselt buksijától szeretne megszabadulni a delikvens, vagy épp az eset fordítottjáról legyen szó. Ha mégis egy már hordott darab mellett tennéd le a voksod, figyelj a „lejárati időre”, ami műanyag héjszerkezet esetében 3 év, kompozit esetében 5 év.

Milyen gyakran kell lecserélni a motoros bukósisakot?

Nagyon fontos, hogy előfordulhat olyan eset, amikor esés után külsérelmi nyom nem látható, ezért mindenképpen vedd ki a belsejét és nézd meg az EPS réteg (leánykori nevén hungarocell) épségét is.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

Kínai bukósisak

Egy szóval: SOHA.

Kicsit bővebben: csak megbízható forrásból szabad bukósisakot venni, ahol garantált a szabvány megfelelőség.

Bármilyen sisakot is választasz, tarts be a legfontosabb szabályokat:

A sisakot sisak zsákban (fénytől lehetőleg védve), kívül-belül tisztítva tárold, szélsőséges hőmérsékletnek ne tedd ki!
A műanyag (termoplaszt) sisakokat 3 évente, a szálerősített (pl: üvegszál vagy karbon) bukókat pedig 5 évente mindenképpen cseréld le még akkor is, ha az látszólag sérülés és kopásmentes, mert azok anyagszerkezete az UV hatására meggyengül!

Hogyan gondoskodj a bukósisakodról, hogy minél tovább bírja?

1 esés = 1 sisak: lehet, hogy a bukósisak kívülről épnek tűnik, de az ütéselnyelő réteg a tökfödő belsejében maradandó deformációt szenved el – tehát mindenképp cseréld le, hiszen legközelebb már nem fog úgy védeni!

Száz szónak is egy a vége, gondold át, milyen a számodra ideális bukósisak, és ha teheted, mindenképp próbáld fel a kiszemelt darabot, mielőtt megvennéd. Vannak boltok, ahol egy próbakörre is elviheted – bár sem a hosszabb távú kényelmet, sem a zajosságát nem fogod tudni tesztelni egy kis kör alatt – élj a lehetőséggel.

Védeni mindegyik véd, hiszen teljesítik az európai normákat, de az, hogy te milyen anyaghasználatot preferálsz, az már legyen a te döntésed. Valójában úgyis azzal a sisakkal leszel a leginkább elégedett, amelyik tetszik neked, kényelmes, és jól érzed magad benne motorozás közben.

Vasas Barbi

Kiscsibe koromban ragadott magával az a bizonyos (sport)motoros érzés, amelytől hiába próbáltam éveken át szabadulni, nem sikerült. 2017 őszén úgy döntöttem, belevágok, így a következő szezont már korlátlan kategóriás jogsival, egy Yamaha R3 nyergében kezdhettem meg. Imádtam ezt a motort, de 3 csodás szezon után könnyes búcsút vettünk egymástól, hiszen áhított R6R-em megérkezett a családba. Utcán is közlekedem, de a pályamotorozás adja számomra az igazi élményt.

3 thoughts on “A sisakod a koronád: Milyen motoros bukósisakot válasszanak a nők?

  • Tóth F. Csaba

    Üdv! Lenne egy megjegyzésem, ha szabad. Vigyázni kell a sisakok utólagos festésével, mert vannak festékek, amik roncsolhatják a sisakhéj anyagát. Ez egy nagyszerű, tényleg átfogó cikk, minden benne van, amit tudni kell a sisakválasztásról. Köszi! Üdv: Vidék

    Reply
    • Ja, és örülök, hogy megjavult a rendszer, és újra tudsz hozzászólni.

      Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük