Motokrossz Hódmezővásárhelyen

Az Amatőrök hosszú kihagyás után ismét bajnoki címért állhattak rajthoz. Az MX1-ben az egykori Center versenyző, Horváth László nyerte mindkét futamot, második a ritkán nevező vásárhelyi fiú, Véró Zsolt lett és Forgács József foglalta el a harmadik helyet.

Itt az MX2-ben szinte minden úgy történt, ahogy azt a szurkoló tábor elvárta, a hazai pályán Horváth Pál aratott, Jeszenszki Péter lett a második, de a harmadik, ötödik és hatodik helyen ismét a vásárhelyiek következtek, Bódis Roland, Técsy László és Técsy Sándor személyében.

Még egy vásárhelyi sikert borítékoltunk erre a szép napra, Risztov Éva győzelmét a Ladycrossban, de sajnos az első futamban ártatlan helyzetben hibázott az élen, így a második futam megnyerése ellenére a dobogó második helyére állhatott. Magyar Vivien győzött, Molnár Alexandra lett a bronzérmes.

Az sajnálatos, hogy a profik 2. futamban Soóky Zsolt a célvonal előtti kanyarban belerohant a földön fekvő Szőke Márkba és motorjába, igen súlyos sérülést szenvedett, egy kulcscsonttörés biztosan benne van a pakliban.

A verseny végére aztán lett némi por is a pályán, de csak éppen annyi, amennyi egy igazi krosszverseny illúziójához feltétlenül szükséges. A futamok közötti locsolásra ott volt a felkészült technika, de a zsűri úgy ítélte meg, hogy egy belocsolás nehezebb helyzetbe hozná a versenyzőket, ezért a pályakarbantartást nem rendelték el. Végül a döntés jónak bizonyult.

A lányok következő versenye május 24-én Szolnokon lesz.3 Lady 033 Lady 9563 Lady 9573 Lady 9583 Lady 9593 Lady 9603 Lady 9613 Lady 9623 Lady vegeredmeny