Használt motor vásárlását tevezed? Akkor az egyéb költségek mellett nem árt ha tudod, mennyit kell majd perkálnod az eredetvizsgálatért.
A járművek eredetvizsgálatára elsősorban abban az esetben van szükség, ha használtan vásároljuk meg őket. Ez a dokumentum igazolja, hogy a jármű nem lopott, azonosító adatai a valóságnak megfelelnek és az okmányaival is minden rendben van.
Arról, hogy az eredetvizsgálatot ki kezdeményezheti illetve ki fizeti, nem rendelkezik jogszabály, tehát ez megállapodás kérdése a felek között. A vizsgálatot azonban érdemes még a szerződés előtt de mindenképpen a végleges átírást megelőzőleg megejteni.
Az eredetvizsgálattal kapcsolatban fontos tudnivaló még, hogy maximum 60 napig felhasználható és maximum egy alkalommal mutathatjuk be átíratáskor.
A motorkerékpárok eredetvizsgálatának költsége 2020-ban
Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik. Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé! Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
A motorkerékpár teljes átiratásának költségébe bele kell még számolnunk a vagyonszerzési illetéket, a törzskönyv- és az új forgalmi engedély árát is.
A motorkerékpárok mellett eredetvizsgálatot kell végezni a következő járműtípusok használt adás-vétele esetén is: személygépkocsi, négykerekű segédmotoros kerékpár, tehergépkocsi, autóbusz, mezőgazdasági vontató, lassú jármű, pótkocsi.
Az eredetiségvizsgálatra a kormányablakon keresztül is lehetőség van jelentkezni ezen a linken.
Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt