Kis Viki legsikeresebb szezonja

Éppen a Superstock 600-ban versenyző Nagy Győző sem tudta kellően beállítani a Yamaháját a futamra, ám az időmérőn megszerzett negyedik helyét a versenyen aztán a harmadikra cserélte, így a harmadik versenyén a harmadik pódiumos helyezést érte el, ami összetettben végül a 4. pozícióhoz volt elég.

„Igencsak meglepett, amikor pénteken kora délelőtt a szabadedzésre készülve, a motoron használt gumikkal úgy kellett kigurulnom a pályára, hogy ez az egyetlen időmérő edzés a futamra. Nem tehettem fel az új abroncsokat, így meglehetősen hátrányban voltam többekkel szemben. Így is sikerült a negyedik rajtkockát megszereznem, és a versenyen pedig a harmadik helyre jöttem előre. Noha elégedett vagyok az idei szezonommal, hiszen mindössze három futamon indulhattam, és azokon kétszer második, míg most ugye harmadik lettem, így összetettben életem eddigi legjobbját, a negyedik helyet értem el. Az utolsó futamon tapasztaltak miatt azonban egy kicsit keserű a szám íze, ezt nem titkolom” – jelentette ki Nagy Győző.

A MetalCom-Adrenalin H-Moto Team egyetlen női versenyzője, Kis Viktória (Superbike) is több futamot volt kénytelen kihagyni családi és tanulmányi okok miatt, ám így is sikerült az álmát megvalósítania: az első magyar nő lett, aki férfiak között pontot szerzett nemzetközi versenyen a Superbike kategóriában. És most, a Pannónia Ringen sem kellett szégyenkeznie, hiszen 11 férfi között végül a hatodik helyen intették le a csinos 19 éves motorost.

„Nem volt őszinte a mosolyom, mikor kiderült, hogy az első, a meglehetősen rossz időjárási viszonyok miatt kihagyott szabadedzést követően rögtön időmérőre mehetünk fel a pályára. Igyekeztem nem stresszelni magam, és sikerült a hatodik pozíciót megszereznem tizenegy férfi között. A rajtot elég rosszul kaptam el, így csúnyán beragadtam, de az első kör végére már a hetedik helyen haladtam, és precíz, nyugodt motorozással körről-körre sikerült gyorsulnom. Sőt, a nyolcadik körben megfutottam az eddigi legjobb időmet ezen a pályán – 2:03.120 –, és végül a hatodik helyen intettek le. Mindent összevetve boldogan indultam haza Kecskemétre, hiszen csúcsdöntéssel zártam a szezont. Most jön egy pici pihenő, majd novembertől megkezdem a téli fizikai felkészülést a jövő szezonra” – fogalmazott Kis Viktória.

A Superstock 600-ban Chrobák János lett a magyar bajnok, míg Superbike-ban az utolsó verseny döntött Rizmayer Gábor javára, aki futamgyőzelmével összetettben is az első helyen végzett.altaltalt