HírekEseményekMotorverseny

Joan Mir először nyert a 2020-as MotoGP bajnokságban hétvégén

Joan Mir MotoGP europai nagydíj, SuzukiKi sejthette volna, hogy a COVID-19 járvány által megtépázott szezon az elmúlt évek egyik legizgalmasabb MotoGP évadát hozza?

A bajnokság legjobb hat versenyzője között eddig a Suzuki versenyzője, Joan Mir volt az egyetlen, aki idén még nem nyert futamot. Végül az elmúlt hétvégén kipipálta ezt is a MotoGP Európai Nagydíján. Idén ő lett a kilencedik futamgyőztes.

“Ugyanúgy érzem magam, de még sokkal boldogabb vagyok” – mondta Mir, amikor arról kérdezték, hogy érzi magát első győzelmének megszerzése után. – Ez hiányzott nekem, egy győzelem. Azt hiszem, tökéletes pillanatban érkezett. Nagyon boldog vagyok, mert a csapat emlékezetes munkát végzett a hétvégén. Olyan jól dolgoztunk, és nagyon jól éreztem magam a motoron. Köszönöm mindannyiuknak, mert fantasztikus munkát végeztek, és ha így van, akkor a dobogó tetején állsz. ”

Győzelmével a Mir 37 ponttal vezet a bajnokság élén. Az előző pontvezető, Fabio Quartararo balesetet szenvedett de sikerült újra rendbe tenni a motorkerékpárját, de annyira lemaradt, hogy már esélye sem volt dobogóra kerülni. Nagyon kemény csata vár majd rá Mir ellen a bajnoki címért az utolsó két versenyen, de semmi sem lehetetlen.

Polesitter Pol Espargaro kezdettől fogva az élre tört a futamon, őt Alex Rins és Takaaki Nakagami követte. Rins a második körben átvette a vezetést. A negyedikben Mir alig tudott megszabadulni Rins-től. A két versenyző fej-fej mellett haladt, míg Rins egy hiba következtében lemaradt. A 11. körtől a végéig Mir vezetett megállíthatatlanul.

Nem mindenkinek volt ilyen nagyszerű versenye. Valentino Rossi csaknem egy hónapon át tartó távollét után térhetett vissza a COVID-19 pozitív eredménye után. A mostani futamon az ötödik körben technikai problémája adódott, aminek következtében a verseny számára véget is ért.

Rins a verseny végéig megtartotta a második helyét, ezzel a Suzuki első alkalommal állhatott a dobogó első és második fokán 1987 óta. Espargaro harmadik lett.

„Nagyon gyors verseny volt. Amikor én vezettem, jól éreztem magam. A 11. kanyarban tévedtem a sebességváltóval, és egy kicsit kifutottam – ismerte el Rins. – Emiatt Joan megelőzött. Megpróbáltam követni, de nagyon magas szintet hozott a pályán. Kompromisszumot próbáltam találni a hátsó gumival, az elsővel. Gratulálok a Suzuki csapatának. Lássuk, hogy sikerül-e jobban beállítani a motort a következő versenyre. ”

A jövő héten ismét Valenciában lesz a verseny, ami a szezon utolsó előtti MotoGP futama lesz.

Forrás: Jalopnik, Fotó: Facebook