MotorokMotorozás

Ha bajba kerültél, tedd a bukósisakodat az útra!

Mivel kevesen motoroztak, a motorosok egyívásúak voltak, valamilyen szimbolikus közösség tagjának érezhette magát mindenki, aki ezt a közlekedési eszközt választotta. Ebből aztán egyenesen következik, hogy “ha motoros vagy, a testvérem vagy”, és a testvérét pedig senki nem hagyja az út szélén.

Azoknak, akik akkoriban kezdtek motorozni, nem kell ahhoz egy földre helyezett bukósisak, hogy megálljanak, ha motorost látnak az út szélén.

De saját tapasztalatból mondom, hogy ez a szokás kezd feledésbe merülni, mivel jómagam is többször álltam meg fölöslegesen úgy, hogy a motorosnak pont az országút közepén jutott eszébe elfüstölni egy blázt vagy megenni a szendvicsét. A legbalesetveszélyesebb helyen állt, hát a franc sem gondolta, hogy csak pihen…

Több ilyen tapasztalat után pedig az embernek elmegy a kedve attól, hogy megálljon segíteni. Bezzeg a régi szép időkben még kólás üvegben hoztuk a benzint a legközelebbi kútról vagy szereltünk együtt az árokparton… Mert persze mindig mindenkinél volt szerszám, mert az bármikor kellhet.

A mai motorok

A mai motorok nem romlanak el csak úgy. Ráadásul nem lehet őket csak úgy az út szélén megszerelni. Amiben segíteni tudsz, ha mégis megállsz, hogy kölcsönadod a telódat, hogy a bajbajutott hívjon egy trélert. De telefonja is mindenkinek van már.

Mi lesz a sisakkal?

Tetszik-nem tetszik, én a sisakomat nem szívesen tenném a földre az országúton. Nemcsak azért, mert összekarcolódhat vagy belemásznak a hangyák, hanem azért sem, mert nem bízom meg az autósokban.Biztos vagyok benne, hogy valamelyik figyelmetlen vezető áthajtana a sisakomon… ami egyébként még balesetveszélyes is, ha azt nézzük, hogy egy sisaknak nem szabadna összeroppannia egy eséstől, ergo ha egy kocsi ráhajt, annak beláthatatlan következményei lehetnek.

Ha már régóta foglalkoztat a gondolat, hogy meg kellene tanulni motorozni, életed legnagyobb kalandja most kezdődik.
Töltsd le ingyenes e-bookunkat, amivel megteheted az első lépéseidet a motorossá válásod felé!
Add meg az adataidat és már érkezik is a postafiókodba az ingyenes e-book.
5 lépés a motorozás felé ingyenes e-book

Az egyik érv a csoportban a földre rakott sisak mellett az volt, hogy még mindig jobb, ha a sisakomon hajtanak át, mintha engem csapnának el, de én ebben sem vagyok olyan biztos. Mármint nem azt mondom, hogy jobb ha engem ütnek el az út szélén ácsorgás közben, hanem azt, hogy engem meg a motoromat hamarabb észre fognak venni, mint egy földre rakott sisakot.

Egyébként motoros boltokban kapható olyan sisakhuzat, amire egy fényvisszaverős piros háromszög van felvarrva. Ez elég jó alternatívája az elakadásjelző háromszögnek, de ahogy MoncA is írta a csoportban, nem véletlen, hogy a háromszög két dimenziós, mert ha valaki ráhajt csak feldől és nem okoz nagyobb balesetet, míg ha a sisakra hajt rá valaki, az elgurulhat, vagy megdobhatja a járművet, szóval nem túl szerencsés szerintem.

 

[wpdiscuz-feedback id=”baylab2qpm” question=”Te hallottál már korábban erről a “szabályról”? Mit gondolsz róla?” opened=”0″]Te hallottál már korábban erről a “szabályról”? Mit gondolsz róla? [/wpdiscuz-feedback]

Páros motoros karkötők a CsamShopban

NaNa

Motoros újságírói pályafutásomat 1995-ben kezdtem gyakornokként a Born to be Wild Motoros Magazin szerkesztőségében. 2000-ben államvizsgáztam a JATE BMI Kommunikáció és PR szakán. 2006-ban alapítottam meg a Csajokamotoron.hu oldalt. További info itt

3 thoughts on “Ha bajba kerültél, tedd a bukósisakodat az útra!

  • Tóth F. Csaba

    Először is föltettem a kezem 😉 Magyar viszonyok között én se tartom jó ötletnek ezt. Még az autósnak vagy kamionosnak állna följebb. Egyébként nekem is álltak már meg segíteni, egyszer Black Lady-vel maradtam az út mellett: sportmotoros srác, autószerelő egyébként, a coloros Harley-s meg úgy elhúzott mellettem, hogy a gázt se vette el… megállt egy külföldi motoros csaj is. Egyszer viszont, és ezt sose felejtem el, én nem álltam meg valakinek, mert akkor még “otthon” laktam, és késésben voltam, legalábbis a drágajó faterom mércéje szerint. ETZ-s srác tolta a vasat a falun át… amikor a ház előtt tolta éppen, akkor ecsetelte fennhangon a főnököm, mekkora baromság ez az egész kib.szott motorozósdi (csak azt tudnám, mi a lóf.sszal járt be térdig érő hóban is, mert rangon alulinak tartotta betenni a seggét a másik ember mellé a buszba!). Mai napig nem tudok napirendre térni a dolog fölött. Legszívesebben behívtam volna a srácot, hogy okozzunk a vasnak együtt valamit a műhelyben… egyetlen vigaszom, hogy a más barom agyatlan idiótasága miatt kényszerből nem segítettem… 🙁

    Reply
  • Pár éve Erdélyben lerobbantam az akkori motorommal. Autópálya át nem adott szakasza éppen közelben volt, így ott biztonsággal le tudtam parkolni, várva, hogy a többiek majd valamikor észreveszik, hogy hiányzok, és keresnek. Na szóval sisakomat a földre tettem, fene tudja milyen megfontolásból, talán mert próbálgattam életre kelteni a mocit, de lezárt szakasz volt, nem veszélyeztettem vele forgalmat. Nagy szerencsémre megállt mellettem egy autó, tréleren egy motorral. Románul és angolul beszéltek, próbáltak segíteni, sőt azt is felajánlották, hogy felpakolják az én motoromat is a másik mellé, és elvisznek egy szervízbe. Amikor a többiek visszajöttek, akkor mondták el, hogy meglátták a sisakot a földön, és ebből tudták, hogy bajban vagyok. Szóval lehetséges, hogy a földre letett sisak másoknál jelentheti azt, hogy egy motoros bajban van.

    Reply
    • Valahol biztos így van, mert különben nem keringene ez a neten.
      Én inkább úgy értelmezem, ha már a sisak a földön van, akkor tuti nagy a baj…

      Reply

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük