| 2008 október 10
| Tartalomjegyzék |
|---|
| Új motorok 2009-re 1. rész |
| Második oldal |
Az összes motorkerékpár-iparban érintett nagy márka megjelent, és felvonultatta legújab fejlesztéseit Kölnben a szakma és a nagyközönség előtt. Látnivalóban és programokban pedig nincs hiány a 2008. október 8-12. között nyitvatartó rendezvényen.
A BMW standján nagy meglepetés várta a látogatókat, hiszen itt tartoták a 2009-ben 25. évfordulóját ünneplő, átdolgozott K-sorozat világpremierjét. 2009-től az új K 1300 S, K 1300 R és K 1300 GT modelleken szériatartozék lesz az ABS, és mindhárom modellt az új, soros, négyhengeres, megnövelt lökettérfogatú, 1293 cm3-es blokk hajtja majd. Az új K modellekhez választható extra az elektromosan állítható váz.
A BMW K 1200 R számos ponton módosított utódja, az új BMW K 1300 R, a valaha gyártott legizmosabb BMW naked bike. 173 LE teljesítményének és 243 kilogramm menetkész tömegének köszönhetően kiváló menetdinamikai jellemzőkkel bír, ugyanakkor messzemenően kielégíti a vásárlók biztonságossággal, felszereltséggel és kényelemmel szemben támasztott fokozott igényeit.
A BMW Motorrad újdonságai között szerepel még a BMW K 1300 GT is, amely menetdinamikájának és utazókényelmének köszönhetően új távlatok nyílnak a túrázók számára. Erősebb motorjának, jobb minőségének, továbbfejlesztett idomának és számos extrafelszerelésének köszönhetően a legmagasabb szintű igényeket is kielégítő „gran turismo”. Egyszerre ölt testet benne a kiváló irányíthatóság, a sportos menettulajdonságok és a túraalkalmasság. 160 LE teljesítménye és a 135 Nm maximális forgatónyomatéka egyaránt a megnövelt hengerűrtartalomnak köszönhető, és fajtája egyik legdinamikusabb képviselőjévé teszi a GT-t.
A 2009-es Superbike világkupán való részvétel bizonyságaként a BMW Németországban mutatta be az új S 1000 RR szupersport modelljét is, amely versenyszínekben pompázott. Ennek a gépnek az utcai változata várhatóan 2009 tavaszától lesz kapható sport ABS-szel felszerelve.
- Bandaháború és motorszépségverseny (09-01)
- A hatodik nap az EICMÁ-n (08-11)
- 2009-es újdonságok Milánóban (08-11)
- Az első kölni motorépítő bajnokság (08-10)
- Új modellek 2009-re 2. rész (08-10)
- Harmadszor is Goldammer a legjobb (08-08)
- Egyhetes banzáj Sturgisben (08-08)
- Rod & Custom Show Nemzetközi Vizeken (08-05)
- Gyorsulnak mint állat (08-04)
- Másodszorra is Európa-bajnok a Thunderbike (08-04)










